wxWidgets 3.0 - en to pl translation catalogue (1673 entries)

en: 
    Please send this report to the program maintainer, thank you!
pl: 
    Proszę przesłać ten raport do autora programu, dziękuję!

en:               Thank you and we're sorry for the inconvenience!
pl:               Dziękujemy i przepraszamy za niedogodności!

en:  (copy %d of %d)
pl:  (kopia %d z %d)

en:  (error %ld: %s)
pl:  (błąd %ld: %s)

en:  (in module "%s")
pl:  (w module "%s")

en:  Preview
pl:  Podgląd

en:  bold
pl: pogrubiony

en:  italic
pl: kursywa

en:  light
pl: lekki

en: #10 Envelope, 4 1/8 x 9 1/2 in
pl: Koperta #10, 4 1/8 x 9 1/2 cali

en: #11 Envelope, 4 1/2 x 10 3/8 in
pl: Koperta #11, 4 1/2 x 10 3/8 cali

en: #12 Envelope, 4 3/4 x 11 in
pl: Koperta #12, 4 3/4 x 11 cali

en: #14 Envelope, 5 x 11 1/2 in
pl: Koperta #14, 5 x 11 1/2 cali

en: #9 Envelope, 3 7/8 x 8 7/8 in
pl: Koperta #9, 3 7/8 x 8 7/8 cali

en: %d of %lu
pl: %d z %lu

en: %i of %i
pl: %i z %i

en: %ld byte | %ld bytes
pl[0]: %ld bajt
pl[1]: %ld bajty
pl[2]: %ld bajtów

en: %lu of %lu
pl: %lu z %lu

en: %s (or %s)
pl: %s (lub %s)

en: %s Error
pl: %s Błąd

en: %s Information
pl: %s Informacja

en: %s Preferences
pl: Preferencje %s

en: %s Warning
pl: %s Ostrzeżenie

en: %s did not fit the tar header for entry '%s'
pl: %s nie pasuje nagłówek tar do wpisu '%s'

en: %s files (%s)|%s
pl: %s pliki (%s)|%s

en: &About
pl: Inform&acje

en: &Actual Size
pl: &Bieżący rozmiar

en: &After a paragraph:
pl: &Po paragrafie:

en: &Alignment
pl: &Wyrównanie

en: &Apply
pl: Z&astosuj

en: &Apply Style
pl: Z&astosuj styl

en: &Arrange Icons
pl: &Rozmieść ikony

en: &Ascending
pl: &Rosnąco

en: &Back
pl: &Wstecz

en: &Based on:
pl: &Na podstawie:

en: &Before a paragraph:
pl: &Przed paragrafem:

en: &Bg colour:
pl: Kolor &tła:

en: &Bold
pl: Pogru&biony

en: &Bottom
pl: &Dolny

en: &Bottom:
pl: &Dolny:

en: &Box
pl: &Blok

en: &Bullet style:
pl: &Styl wypunktowania:

en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: &Cascade
pl: &Kaskada

en: &Cell
pl: &Komórka

en: &Character code:
pl: &Kod znaku:

en: &Clear
pl: Wy&czyść

en: &Close
pl: Zam&knij

en: &Color
pl: K&olor

en: &Colour:
pl: K&olor:

en: &Convert
pl: &Konwertuj

en: &Copy
pl: &Kopiuj

en: &Copy URL
pl: &Kopiuj URL

en: &Customize...
pl: &Dostosuj...

en: &Debug report preview:
pl: Po&dgląd raportu błędów:

en: &Delete
pl: &Usuń

en: &Delete Style...
pl: &Usuń styl...

en: &Descending
pl: &Malejąco

en: &Details
pl: &Szczegóły

en: &Down
pl: W &dół

en: &Edit
pl: &Edytuj

en: &Edit Style...
pl: &Edytuj styl...

en: &Execute
pl: &Uruchom

en: &File
pl: &Plik

en: &Find
pl: &Znajdź

en: &Finish
pl: Za&kończ

en: &First
pl: Pierwszy

en: &Floating mode:
pl: Tryb &ruchomy:

en: &Floppy
pl: &Dyskietka

en: &Font
pl: &Czcionka

en: &Font family:
pl: &Rozmiar czcionki:

en: &Font for Level...
pl: &Czcionka dla poziomu...

en: &Font:
pl: &Czcionka:

en: &Forward
pl: &Dalej

en: &From:
pl: &Od:

en: &Harddisk
pl: &Dysk twardy

en: &Height:
pl: &Wysokość:

en: &Help
pl: &Pomoc

en: &Hide details
pl: &Ukryj szczegóły

en: &Home
pl: &Początek

en: &Indentation (tenths of a mm)
pl: &Wcięcia (w dziesiątych częściach mm)

en: &Indeterminate
pl: &Nieokreślony

en: &Index
pl: &Indeks

en: &Italic
pl: &Kursywa

en: &Jump to
pl: &Skocz do

en: &Justified
pl: &Wyrównanie obustronne

en: &Last
pl: &Ostatni

en: &Left
pl: &Lewy

en: &Left:
pl: &Lewy:

en: &List level:
pl: Poziom &listy:

en: &Log
pl: &Dziennik

en: &Move
pl: Prz&enieś

en: &Move the object to:
pl: &Przenieś obiekt do:

en: &Network
pl: &Sieć

en: &New
pl: &Nowy

en: &Next
pl: &Następne

en: &Next >
pl: &Dalej >

en: &Next Paragraph
pl: &Następny akapit

en: &Next Tip
pl: &Następna porada

en: &Next style:
pl: &Następny styl:

en: &No
pl: &Nie

en: &Notes:
pl: &Uwagi:

en: &Number:
pl: &Numer:

en: &Open...
pl: &Otwórz...

en: &Outline level:
pl: Poziom &kontur:

en: &Page Break
pl: &Podział strony

en: &Paste
pl: Wkl&ej

en: &Picture
pl: &Obraz

en: &Point size:
pl: &Rozmiar punktu:

en: &Position (tenths of a mm):
pl: &Pozycja (w dziesiątych częściach mm):

en: &Position mode:
pl: &Tryb pozycji:

en: &Preferences
pl: &Preferencje

en: &Previous
pl: &Poprzednie

en: &Previous Paragraph
pl: &Poprzedni akapit

en: &Print...
pl: &Drukuj...

en: &Properties
pl: &Właściwości

en: &Quit
pl: &Wyjście

en: &Redo
pl: &Ponów

en: &Redo
pl: &Ponów

en: &Rename Style...
pl: &Zmień nazwę stylu...

en: &Replace
pl: &Zastąp

en: &Restart numbering
pl: &Ponowienie numeracji

en: &Restore
pl: &Przywróć

en: &Right
pl: &Prawy

en: &Right:
pl: &Prawy:

en: &Save
pl: Zapi&sz

en: &Save as
pl: Zapisz &Jako

en: &See details
pl: &Zobacz szczegóły

en: &Show tips at startup
pl: &Pokazuj porady przy uruchamianiu

en: &Size
pl: &Rozmiar

en: &Size:
pl: &Rozmiar:

en: &Skip
pl: &Pomiń

en: &Spacing (tenths of a mm)
pl: &Odstępy (w dziesiątych częściach mm)

en: &Spell Check
pl: &Sprawdzanie pisowni

en: &Strikethrough
pl: &Przekreślenie

en: &Style:
pl: &Styl:

en: &Styles:
pl: &Style:

en: &Subset:
pl: &Podzbiór:

en: &Table
pl: &Tabela

en: &Top
pl: &Góra

en: &Top:
pl: &Góra:

en: &Underline
pl: &Podkreślony

en: &Underlining:
pl: &Podkreślenie:

en: &Undo
pl: &Cofnij

en: &Undo
pl: &Cofnij

en: &Unindent
pl: &Cofnij wcięcie

en: &Up
pl: &W górę

en: &Vertical alignment:
pl: &Wyrównanie pionowe:

en: &View...
pl: &Widok...

en: &Weight:
pl: &Waga

en: &Width:
pl: &Szerokość:

en: &Window
pl: &Okno

en: &Yes
pl: &Tak

en: '%s' has extra '..', ignored.
pl: '%s' ma nadmiarowe '..', zignorowane.

en: '%s' is invalid
pl: '%s' jest nieprawidłowy

en: '%s' is not a correct numeric value for option '%s'.
pl: '%s' nie jest poprawną wartością numeryczną opcji '%s'.

en: '%s' is not a valid message catalog.
pl: '%s' nie jest prawidłowym katalogiem komunikatów.

en: '%s' is probably a binary buffer.
pl: '%s' jest prawdopodobnie buforem binarnym.

en: '%s' should be numeric.
pl: '%s' powinno być numeryczne.

en: '%s' should only contain ASCII characters.
pl: '%s' powinien zawierać tylko znaki ASCII.

en: '%s' should only contain alphabetic characters.
pl: '%s' powinien zawierać tylko wartości znakowe.

en: '%s' should only contain alphabetic or numeric characters.
pl: '%s' powinien zawierać tylko wartości znakowe lub numeryczne.

en: '%s' should only contain digits.
pl: '%s' powinien zawierać tylko cyfry.

en: (Help)
pl: (Pomoc)

en: (None)
pl: (Brak)

en: (Normal text)
pl: (Normalny tekst)

en: (bookmarks)
pl: (zakładki)

en: (none)
pl: (beznazwy)

en: , 64-bit edition
pl: , wydanie 64-bitowe

en: 10 x 11 in
pl: 10 x 11 cali

en: 10 x 14 in
pl: 10 x 14 cali

en: 11 x 17 in
pl: 11 x 17 cali

en: 12 x 11 in
pl: 12 x 11 cali

en: 15 x 11 in
pl: 15 x 11 cali

en: 6 3/4 Envelope, 3 5/8 x 6 1/2 in
pl: Koperta 6 3/4, 3 5/8 x 6 1/2 cali

en: 9 x 11 in
pl: 9 x 11 cali

en: : file does not exist!
pl: : plik nie istnieje!

en: : unknown charset
pl: : nieznany zestaw znaków

en: : unknown encoding
pl: : nieznane kodowanie

en: < &Back
pl: < &Wstecz

en: <Any Decorative>
pl: <dowolny ozdobny>

en: <Any Modern>
pl: <dowolny współczesny>

en: <Any Roman>
pl: <dowolny rzymski>

en: <Any Script>
pl: <dowolny Skrypt>

en: <Any Swiss>
pl: <dowolny szwajcarski>

en: <Any Teletype>
pl: <dowolny Teletype>

en: <Any>
pl: <dowolny>

en: <DIR>
pl: <KATALOG>

en: <DRIVE>
pl: <NAPĘD>

en: <LINK>
pl: <ŁĄCZE>

en: <b><i>Bold italic face.</i></b><br>
pl: <b><i>Pogrubiona kursywa.</i></b><br>

en: <b><i>bold italic <u>underlined</u></i></b><br>
pl: <b><i>pogrubiona kursywa <u>z podkreśleniem</u></i></b><br>

en: <b>Bold face.</b>
pl: <b>Pogrubienie.</b>

en: <i>Italic face.</i>
pl: <i>Kursywa.</i>

en: A debug report has been generated in the directory
pl: Raport błędów został wygenerowany w katalogu

en: A debug report has been generated. It can be found in
pl: Raport błędów został wygenerowany. Znajduje się w

en: A non empty collection must consist of 'element' nodes
pl: Nie pusta kolekcja musi składać się z węzłów typu 'element'

en: A standard bullet name.
pl: Standardowa nazwa wypunktowania.

en: A0 sheet, 841 x 1189 mm
pl: Arkusz A0, 841 x 1189 mm

en: A1 sheet, 594 x 841 mm
pl: Arkusz A1, 594 x 841 mm

en: A3 Extra Transverse 322 x 445 mm
pl: A3 Extra Poprzecznie 322 x 445 mm

en: A3 Rotated 420 x 297 mm
pl: A3 Obrócone 420 x 297 mm

en: A3 Transverse 297 x 420 mm
pl: A3 Poprzecznie 297 x 420 mm

en: A3 sheet, 297 x 420 mm
pl: Arkusz A3, 297 x 420 mm

en: A4 Extra 9.27 x 12.69 in
pl: A4 Extra 9.27 x 12.69 cali

en: A4 Rotated 297 x 210 mm
pl: A4 Obrócone 297 x 210 mm

en: A4 Transverse 210 x 297 mm
pl: A4 Poprzecznie 210 x 297 mm

en: A4 sheet, 210 x 297 mm
pl: Arkusz A4, 210 x 297 mm

en: A4 small sheet, 210 x 297 mm
pl: Mały arkusz A4, 210 x 297 mm

en: A5 Rotated 210 x 148 mm
pl: A5 Obrócone 210 x 148 mm

en: A5 Transverse 148 x 210 mm
pl: A5 Poprzecznie 148 x 210 mm

en: A5 sheet, 148 x 210 mm
pl: Arkusz A5, 148 x 210 mm

en: A6 Rotated 148 x 105 mm
pl: A6 Obrócone 148 x 105 mm

en: ADD
pl: DODAJ

en: About
pl: Inform&acje

en: About %s
pl: O %s

en: Absolute
pl: Absolutne

en: Actual Size
pl: Bieżący rozmiar

en: Add
pl: Dodaj

en: Add column
pl: Dodaj kolumnę

en: Add current page to bookmarks
pl: Dodaj bieżącą stronę do listy zakładek

en: Add row
pl: Dodaj wiersz

en: Add to custom colours
pl: Dodaj do kolorów niestandardowych

en: AddToPropertyCollection called on a generic accessor
pl: Funkcja GetPropertyCollection wywołana w ogólnym akcesorze

en: AddToPropertyCollection called w/o valid adder
pl: Funkcja GetPropertyCollection wywołana bez poprawnego modułu pobierającego

en: Adding book %s
pl: Dodawanie książki %s

en: Adding flavor TEXT failed
pl: Dodanie rodzaju TEXT zawiodło

en: Adding flavor utxt failed
pl: Dodanie rodzaju utxt zawiodło

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: After a paragraph:
pl: Za paragrafem:

en: Align Left
pl: Wyrównanie do lewej

en: Align Right
pl: Wyrównanie do prawej

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: All
pl: Wszystko

en: All files (%s)|%s
pl: Wszystkie pliki (%s)|%s

en: All files (*)|*
pl: Wszystkie pliki (*)|*

en: All files (*.*)|*.*
pl: Wszystkie pliki (*.*)|*.*

en: All styles
pl: Wszystkie style

en: Alphabetic Mode
pl: Tryb Alfabetyczny

en: Already Registered Object passed to SetObjectClassInfo
pl: Zarejestrowany wcześniej obiekt przekazany do funkcji SetObjectClassInfo

en: Already dialling ISP.
pl: Już łączy z ISP.

en: And includes the following files:
pl: I zawiera następujące pliki:

en: Animation file is not of type %ld.
pl: Plik animacyjny nie jest typu %ld.

en: Append log to file '%s' (choosing [No] will overwrite it)?
pl: Dołączyć dziennik do pliku '%s' (wybierając [Nie] zastąpisz go)?

en: Application
pl: Aplikacja

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Arabic
pl: Arabski

en: Arabic (ISO-8859-6)
pl: Arabski (ISO-8859-6)

en: Argument %u not found.
pl: Nie znaleziono argumentu %u.

en: Artists
pl: Artyści

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Attributes
pl: Właściwości

en: Available fonts.
pl: Dostępne czcionki.

en: B4 (JIS) Rotated 364 x 257 mm
pl: B4 (JIS) Obrócone 364 x 257 mm

en: B4 Envelope, 250 x 353 mm
pl: Koperta B4, 250 x 353 mm

en: B4 sheet, 250 x 354 mm
pl: Arkusz B4, 250 x 354 mm

en: B5 (JIS) Rotated 257 x 182 mm
pl: B5 (JIS) Obrócone 257 x 182 mm

en: B5 (JIS) Transverse 182 x 257 mm
pl: B5 (JIS) Poprzecznie 182 x 257 mm

en: B5 Envelope, 176 x 250 mm
pl: Koperta B5, 176 x 250 mm

en: B5 sheet, 182 x 257 millimeter
pl: Arkusz B5, 182 x 257 mm

en: B6 (JIS) Rotated 182 x 128 mm
pl: B6 (JIS) Obrócone 182 x 128 mm

en: B6 Envelope, 176 x 125 mm
pl: Koperta B6, 176 x 125 mm

en: BACK
pl: WSTECZ

en: BMP: Couldn't allocate memory.
pl: BMP: Nie można przydzielić pamięci.

en: BMP: Couldn't save invalid image.
pl: BMP: Nie można zapisać nieprawidłowego obrazu..

en: BMP: Couldn't write RGB color map.
pl: BMP: Nie można zapisać mapy kolorów RGB.

en: BMP: Couldn't write data.
pl: BMP: Nie można zapisać danych.

en: BMP: Couldn't write the file (Bitmap) header.
pl: BMP: Nie można zapisać nagłówka pliku (Bitmap).

en: BMP: Couldn't write the file (BitmapInfo) header.
pl: BMP: Nie można zapisać nagłówka pliku (BitmapInfo).

en: BMP: wxImage doesn't have own wxPalette.
pl: BMP: wxImage nie ma własnej wxPalette.

en: Back
pl: Wstecz

en: Background
pl: Tło

en: Background &colour:
pl: Kolor &tła

en: Background colour
pl: Kolor tła

en: Baltic (ISO-8859-13)
pl: Bałtycki (ISO-8859-13)

en: Baltic (old) (ISO-8859-4)
pl: Bałtycki (stary) (ISO-8859-4)

en: Before a paragraph:
pl: Przed paragrafem:

en: Bitmap renderer cannot render value; value type:
pl: Bitmap renderer nie mógł wyświetlić wartości; typ wartości:

en: Bold
pl: Pogrubiony

en: Border
pl: Obramowanie

en: Borders
pl: Ramki

en: Bottom
pl: Dolny

en: Bottom margin (mm):
pl: Dolny margines (mm):

en: Box Properties
pl: &Właściwości bloku

en: Box styles
pl: Style bloku

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Bullet &Alignment:
pl: &Wyrównanie wypunktowania:

en: Bullet style
pl: Styl wypunktowania

en: Bullets
pl: Wypunktowania

en: C sheet, 17 x 22 in
pl: Arkusz C, 17 x 22 cali

en: C&lear
pl: &Wyczyść

en: C&olour:
pl: K&olor:

en: C3 Envelope, 324 x 458 mm
pl: Koperta C3, 324 x 458 mm

en: C4 Envelope, 229 x 324 mm
pl: Koperta C4, 229 x 324 mm

en: C5 Envelope, 162 x 229 mm
pl: Koperta C5, 162 x 229 mm

en: C6 Envelope, 114 x 162 mm
pl: Koperta C6, 114 x 162 mm

en: C65 Envelope, 114 x 229 mm
pl: Koperta C65, 114 x 229 mm

en: CANCEL
pl: ANULUJ

en: CAPITAL
pl: CAPS

en: CHM handler currently supports only local files!
pl: Obsługa CHM obecnie wspiera tylko pliki lokalne!

en: CLEAR
pl: WYCZYŚĆ

en: COMMAND
pl: POLECENIE

en: Ca&pitals
pl: &Duże litery

en: Can't &Undo
pl: Nie można &cofnąć

en: Can't automatically determine the image format for non-seekable input.
pl: Nie można automatycznie określić formatu obrazu dla nieprzeszukiwalnego wejścia.

en: Can't close registry key '%s'
pl: Nie można zamknąć klucza rejestru '%s'

en: Can't copy values of unsupported type %d.
pl: Nie można kopiować wartości nieobsługiwanego typu %d.

en: Can't create registry key '%s'
pl: Nie można utworzyć klucza rejestru '%s'

en: Can't create thread
pl: Nie można utworzyć wątku

en: Can't create window of class %s
pl: Nie można utworzyć okna klasy '%s'

en: Can't delete key '%s'
pl: Nie można usunąć klucza '%s'

en: Can't delete the INI file '%s'
pl: Nie można usunąć pliku INI '%s'

en: Can't delete value '%s' from key '%s'
pl: Nie można usunąć wartości '%s' z klucza '%s'

en: Can't enumerate subkeys of key '%s'
pl: Nie można wyliczyć podkluczy klucza '%s'

en: Can't enumerate values of key '%s'
pl: Nie można wyliczyć wartości klucza '%s'

en: Can't export value of unsupported type %d.
pl: Nie można wyeksportować wartości nieobsługiwanego typu %d.

en: Can't find current position in file '%s'
pl: Nie można znaleźć bieżącej pozycji w pliku '%s'

en: Can't get info about registry key '%s'
pl: Nie można uzyskać informacji o kluczu rejestru '%s'

en: Can't initialize zlib deflate stream.
pl: Nie można zainicjować strumienia kompresji biblioteki zlib.

en: Can't initialize zlib inflate stream.
pl: Nie można zainicjować strumienia dekompresji biblioteki zlib.

en: Can't monitor non-existent directory "%s" for changes.
pl: Nie można monitorować zmian w nieistniejącym folderze "%s".

en: Can't open registry key '%s'
pl: Nie można otworzyć klucza rejestru '%s'

en: Can't read from inflate stream: %s
pl: Nie można czytać z dekompresowanego strumienia: %s

en: Can't read inflate stream: unexpected EOF in underlying stream.
pl: Nie można odczytać dekompresowanego strumienia: nieoczekiwany koniec w strumieniu.

en: Can't read value of '%s'
pl: Nie można odczytać wartości '%s'

en: Can't read value of key '%s'
pl: Nie można odczytać wartości klucza '%s'

en: Can't save image to file '%s': unknown extension.
pl: Nie można zapisać obrazu do pliku '%s': nieznane rozszerzenie.

en: Can't save log contents to file.
pl: Nie można zapisać zawartości dziennika w pliku.

en: Can't set thread priority
pl: Nie można zmienić priorytetu wątku

en: Can't set value of '%s'
pl: Nie można nadać wartości '%s'

en: Can't write to child process's stdin
pl: Błąd zapisu do standardowego strumienia wejściowego (stdin) procesu potomnego

en: Can't write to deflate stream: %s
pl: Nie można zapisywać do kompresowanego strumienia: %s

en: Cancel
pl: Zrezygnuj

en: Cannot create mutex.
pl: Nie można utworzyć muteksu.

en: Cannot create new column's ID. Probably max. number of columns reached.
pl: Nie można utworzyć nowego ID kolumny. Prawdopodobnie została osiągnięta maks. liczba kolumn.

en: Cannot enumerate files '%s'
pl: Nie można wyliczyć plików '%s'

en: Cannot enumerate files in directory '%s'
pl: Nie można wyliczyć plików w katalogu '%s'

en: Cannot find active dialup connection: %s
pl: Nie można znaleźć aktywnego połączenia dialup: %s

en: Cannot find the location of address book file
pl: Nie można znaleźć lokalizacji pliku książki adresowej

en: Cannot get an active instance of "%s"
pl: NIe można znaleźć aktywnej instancji "%s"

en: Cannot get priority range for scheduling policy %d.
pl: Nie można uzyskać zakresu priorytetów strategii harmogramowania %d.

en: Cannot get the hostname
pl: Nie można pobrać nazwy serwera

en: Cannot get the official hostname
pl: Nie można pobrać oficjalnej nazwy serwera

en: Cannot hang up - no active dialup connection.
pl: Nie można rozłączyć - brak aktywnego połączenia dialup.

en: Cannot initialize OLE
pl: Nie można zainicjować OLE

en: Cannot initialize sockets
pl: Nie można zainicjować gniazd

en: Cannot load icon from '%s'.
pl: Nie można wczytać ikony z '%s'.

en: Cannot load resources from '%s'.
pl: Nie można wczytać zasobów z pliku '%s'.

en: Cannot load resources from file '%s'.
pl: Nie można wczytać zasobów z pliku '%s'.

en: Cannot open HTML document: %s
pl: Nie można otworzyć dokumentu HTML: %s

en: Cannot open HTML help book: %s
pl: Nie można otworzyć książki pomocy HTML: %s

en: Cannot open contents file: %s
pl: Nie można otworzyć pliku spisu treści: %s

en: Cannot open file for PostScript printing!
pl: Nie można otworzyć pliku dla drukowania postscriptowego!

en: Cannot open index file: %s
pl: Nie można otworzyć pliku indeksowego: %s

en: Cannot open resources file '%s'.
pl: Nie można wczytać zasobów z pliku '%s'.

en: Cannot print empty page.
pl: Nie można wydrukować pustej strony.

en: Cannot read typename from '%s'!
pl: Nie można odczytać nazwy typu z  '%s'!

en: Cannot resume thread %lu
pl: Nie można wznowić wątku %lu

en: Cannot resume thread %lx
pl: Nie można wznowić wątku %lx

en: Cannot retrieve thread scheduling policy.
pl: Nie można uzyskać strategii harmonogramowania wątków.

en: Cannot set locale to language "%s".
pl: Nie można ustawić lokalizacji na język "%s".

en: Cannot start thread: error writing TLS.
pl: Nie można wystartować wątku: błąd zapisu TLS.

en: Cannot suspend thread %lu
pl: Nie można zawiesić wątku %lu

en: Cannot suspend thread %lx
pl: Nie można zawiesić wątku %lx

en: Cannot wait for thread termination
pl: Nie można czekać na zakończenie wątku

en: Case sensitive
pl: Uwzględniaj wielkość liter

en: Categorized Mode
pl: Tryb skategoryzowany

en: Cell Properties
pl: &Właściwości komórki

en: Celtic (ISO-8859-14)
pl: Celtycki (ISO-8859-14)

en: Cen&tred
pl: wyś&rodkowany

en: Centered
pl: Wyrównanie do środka

en: Central European (ISO-8859-2)
pl: Środkowoeuropejski (ISO-8859-2)

en: Centre
pl: Wyrównanie do środka

en: Centre text.
pl: Wyśrodkowanie tekstu.

en: Centred
pl: wyśrodkowany

en: Ch&oose...
pl: &Wybierz...

en: Change List Style
pl: Zmień styl listy

en: Change Object Style
pl: Zmień styl obiektu

en: Change Properties
pl: Zmień właściwości

en: Change Style
pl: Zmień styl

en: Changes won't be saved to avoid overwriting the existing file "%s"
pl: Zmiany nie zostaną zapisane, aby uniknąć nadpisania istniejącego pliku "%s"

en: Character styles
pl: Style znaku

en: Check to add a period after the bullet.
pl: Zaznacz aby dodać kropkę po wypunktowaniu.

en: Check to add a right parenthesis.
pl: Zaznacz aby dodać prawy nawias.

en: Check to enclose the bullet in parentheses.
pl: Zaznacz aby dołączyć wypunktowanie w nawiasach.

en: Check to make the font bold.
pl: Zaznacz aby pogrubić czcionkę.

en: Check to make the font italic.
pl: Zaznacz aby uzyskać kursywę czcionki.

en: Check to make the font underlined.
pl: Zaznacz aby podkreślić czcionkę.

en: Check to restart numbering.
pl: Zaznacz aby ponownie uruchomić numerację.

en: Check to show a line through the text.
pl: Zaznacz aby pokazać linię poprzez tekst.

en: Check to show the text in capitals.
pl: Zaznacz aby wyświetlić tekst w dużych literach.

en: Check to show the text in small capitals.
pl: Zaznacz aby wyświetlić tekst w dużych literach.

en: Check to show the text in subscript.
pl: Zaznacz aby wyświetlić tekst w indeksie dolnym.

en: Check to show the text in superscript.
pl: Zaznacz aby wyświetlić tekst w indeksie górnym.

en: Choose ISP to dial
pl: Wybierz ISP do połączenia

en: Choose a directory:
pl: Wybierz katalog

en: Choose a file
pl: Wybierz plik

en: Choose colour
pl: Wybierz kolor

en: Choose font
pl: Wybierz czcionkę

en: Circular dependency involving module "%s" detected.
pl: Wykryto kołową zależność w związku z modułem "%s"

en: Cl&ose
pl: Zam&knij

en: Class not registered.
pl: Klasa niezarejestrowana.

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clear the log contents
pl: Wyczyść zawartość dziennika

en: Click to apply the selected style.
pl: Kliknij, aby zastosować wybrany styl.

en: Click to browse for a symbol.
pl: Kliknij, aby wyszukać symbol.

en: Click to cancel changes to the font.
pl: Kliknij, aby anulować zmiany czcionki.

en: Click to cancel the font selection.
pl: Anulowanie wyboru czcionki

en: Click to change the font colour.
pl: Kliknij, aby zmienić kolor czcionki.

en: Click to change the text background colour.
pl: Kliknij, aby zmienić kolor tła tekstu.

en: Click to change the text colour.
pl: Kliknij, aby zmienić kolor tekstu.

en: Click to choose the font for this level.
pl: Kliknij, aby wybrać czcionkę dla tego poziomu.

en: Click to close this window.
pl: Kliknij, aby zamknąć to okno.

en: Click to confirm changes to the font.
pl: Kliknij, aby potwierdzić zmiany czcionki.

en: Click to confirm the font selection.
pl: Potwierdzenie wyboru czcionki

en: Click to create a new box style.
pl: Kliknij, aby utworzyć nowy styl bloku.

en: Click to create a new character style.
pl: Kliknij, aby utworzyć nowy styl znaków.

en: Click to create a new list style.
pl: Kliknij, aby utworzyć nowy styl listy.

en: Click to create a new paragraph style.
pl: Kliknij, aby utworzyć nowy styl paragrafu.

en: Click to create a new tab position.
pl: Kliknij, aby utworzyć nową pozycję karty.

en: Click to delete all tab positions.
pl: Kliknij, aby usunąć wszystkie pozycje kart.

en: Click to delete the selected style.
pl: Kliknij, aby usunąć wybrany styl.

en: Click to delete the selected tab position.
pl: Kliknij, aby usunąć wybraną pozycję karty.

en: Click to edit the selected style.
pl: Kliknij, aby edytować wybrany styl.

en: Click to rename the selected style.
pl: Kliknij, aby zmienić nazwę wybranego stylu.

en: Close
pl: Zamknij

en: Close All
pl: Zamknij wszystko

en: Close current document
pl: Zamknij bieżący dokument

en: Close this window
pl: Zamknij to okno

en: Color
pl: Kolor

en: Colour
pl: Kolor

en: Colour selection dialog failed with error %0lx.
pl: Okno wyboru koloru nie powiodło się z błędem %0lx.

en: Colour:
pl: Kolor:

en: Column could not be added.
pl: Kolumna nie mogła być dodana.

en: Column description could not be initialized.
pl: Opis kolumny nie może być zainicjowany.

en: Column index not found.
pl: Nie znaleziono indeksu kolumny.

en: Column width could not be determined
pl: Szerokość kolumny nie może być ustalona

en: Column width could not be set.
pl: Szerokość kolumny nie może być ustawiona.

en: Command line argument %d couldn't be converted to Unicode and will be ignored.
pl: Argument wiersza polecenia %d nie może zostać zamieniony na Unicode i zostanie zignorowany.

en: Common dialog failed with error code %0lx.
pl: Dialog zawiódł, kod błędu: %0lx

en: Compositing not supported by this system, please enable it in your Window Manager.
pl: Kompozycje nie są wspierane w tym systemie, proszę je włączyć w managerze.

en: Compressed HTML Help file (*.chm)|*.chm|
pl: Skompresowane pliki pomocy HTML Help (*.chm)|*.chm|

en: Computer
pl: Komputer

en: Config entry name cannot start with '%c'.
pl: Nazwa pozycji konfiguracji nie może zaczynać się od '%c'.

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Confirm registry update
pl: Potwierdź uaktualnienie rejestru

en: Connecting...
pl: Łączenie...

en: Contents
pl: Zawartość

en: Conversion to charset '%s' doesn't work.
pl: Nie działa konwersja do zestawu znaków '%s'.

en: Convert
pl: KonwertujZawartość

en: Copied to clipboard:"%s"
pl: Skopiowano do schowka:"%s"

en: Copies:
pl: Kopie:

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy selection
pl: Kopiuj wybór

en: Could not create temporary file '%s'
pl: Nie można utworzyć tymczasowego pliku '%s'

en: Could not determine column index.
pl: Nie można określić indeksu kolumny.

en: Could not determine column's position
pl: Nie można określić pozycji kolumny

en: Could not determine number of columns.
pl: Nie można określić ilości kolumn

en: Could not determine number of items
pl: Nie można określić ilości elementów

en: Could not extract %s into %s: %s
pl: Nie można wydzielić %s do %s: %s

en: Could not find tab for id
pl: Nie można znaleźć (tab) dla (id)

en: Could not get header description.
pl: Nie można uzyskać opisu nagłówku.

en: Could not get items.
pl: Nie można uzyskać elementów.

en: Could not get property flags.
pl: Nie można pobrać flag właściwości.

en: Could not get selected items.
pl: Nie można pobrać wybranych elementów.

en: Could not locate file '%s'.
pl: Nie odnaleziono pliku '%s'.

en: Could not remove column.
pl: Nie można usunąć kolumny.

en: Could not retrieve number of items
pl: Nie można pobrać ilości elementów

en: Could not set alignment.
pl: Nie można ustawić wyrównania.

en: Could not set column width.
pl: Nie można ustawić szerokości kolumny.

en: Could not set current working directory
pl: Nie udało się ustawić katalogu roboczego

en: Could not set header description.
pl: Nie można ustawić opisu nagłówka.

en: Could not set icon.
pl: Nie można ustawić ikony.

en: Could not set maximum width.
pl: Nie można ustawić maksymalnej szerokości.

en: Could not set minimum width.
pl: Nie można ustawić minimalnej szerokości.

en: Could not set property flags.
pl: Nie można ustawić flag własności.

en: Could not start document preview.
pl: Nie można wystartować podglądu dokumentu.

en: Could not start printing.
pl: Nie można rozpocząć drukowania.

en: Could not transfer data to window
pl: Nie można przenieść danych do okna

en: Couldn't acquire a mutex lock
pl: Nie można przechwycić muteksu

en: Couldn't add an image to the image list.
pl: Nie można dodać obrazu do listy obrazów.

en: Couldn't create a timer
pl: Nie można utworzyć stopera

en: Couldn't create the overlay window
pl: Nie można utworzyć okna nakładki

en: Couldn't enumerate translations
pl: Nie można policzyć tłumaczeń

en: Couldn't find symbol '%s' in a dynamic library
pl: Nie można znaleźć symbolu '%s' w bibliotece

en: Couldn't get hatch style from wxBrush.
pl: Nie można uzyskać stylów kreskowania z wxBrush.

en: Couldn't get the current thread pointer
pl: Nie można pobrać wskaźnika aktualnego wątku

en: Couldn't init the context on the overlay window
pl: Nie można zainicjować kontekstu w oknie nakładki

en: Couldn't initialize GIF hash table.
pl: Błąd podczas inicjalizacji tablicy haszującej GIF.

en: Couldn't load a PNG image - file is corrupted or not enough memory.
pl: Nie można wczytać obrazu PNG - plik jest uszkodzony lub zabrakło pamięci.

en: Couldn't load sound data from '%s'.
pl: Nie można wczytać danych dźwiękowych '%s'.

en: Couldn't obtain folder name
pl: Nie można pobrać nazwy folderu

en: Couldn't open audio: %s
pl: Nie można otworzyć dźwięku: %s

en: Couldn't register clipboard format '%s'.
pl: Nie można zarejestrować formatu schowka '%s'.

en: Couldn't release a mutex
pl: Muteks nie mógł być uwolniony

en: Couldn't retrieve information about list control item %d.
pl: Nie można pobrać informacji o elemencie listy kontroli %d.

en: Couldn't save PNG image.
pl: Nie można zapisać obrazu PNG.

en: Couldn't terminate thread
pl: Nie można zakończyć wątku

en: Create Parameter %s not found in declared RTTI Parameters
pl: NIe odnaleziono parametru %s w zadeklarowanych parametrach RTTI

en: Create directory
pl: Tworzenie katalogu

en: Create new directory
pl: Utwórz nowy katalog

en: Cu&t
pl: &Wytnij

en: Current directory:
pl: Bieżący katalog:

en: Custom size
pl: Rozmiar użytkownika

en: Customize Columns
pl: Dostosuj kolumny

en: Cut
pl: Wytnij

en: Cut selection
pl: Wytnij wybór

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
pl: Cyrylica (ISO-8859-5)

en: D sheet, 22 x 34 in
pl: Arkusz D, 22 x 34 cali

en: DDE poke request failed
pl: żądanie danych z serwera DDE nie powiodło się

en: DIB Header: Encoding doesn't match bitdepth.
pl: Nagłówek DIB: kodowanie nie odpowiada rozdzielczości.

en: DIB Header: Image height > 32767 pixels for file.
pl: DIB nagłówek: Wysokość obrazu > 32767 pikseli.

en: DIB Header: Image width > 32767 pixels for file.
pl: Nagłówek DIB: Szerokość obrazu > 32767 pikseli.

en: DIB Header: Unknown bitdepth in file.
pl: Nagłówek DIB: Plik z nieznaną rozdzielczością.

en: DIB Header: Unknown encoding in file.
pl: Nagłówek DIB: Plik z nieznanym kodowaniem.

en: DIVIDE
pl: DZIELIĆ

en: DL Envelope, 110 x 220 mm
pl: Koperta DL, 110 x 220 mm

en: DOWN
pl: DÓŁ

en: Dashed
pl: Linia przerywana

en: Data object has invalid data format
pl: Obiekt danych ma nieprawidłowy format

en: Date renderer cannot render value; value type:
pl: Render daty nie może renderować wartości; typ wartości:

en: Debug report "%s"
pl: Raport błędów "%s"

en: Debug report couldn't be created.
pl: Wygenerowanie raport błędów nie powiodło się.

en: Debug report generation has failed.
pl: Generowanie raportu błędów nie powiodło się.

en: Default encoding
pl: Kodowanie domyślne

en: Default font
pl: Domyślna czcionka

en: Default printer
pl: Domyślna drukarka

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete A&ll
pl: &Usuń wszystko

en: Delete Style
pl: Usuń styl

en: Delete Text
pl: Usuń tekst

en: Delete column
pl: Usuń kolumnęUsuń wybór

en: Delete item
pl: Usuń pozycję

en: Delete row
pl: Usuń wiersz

en: Delete selection
pl: Usuń wybór

en: Delete style %s?
pl: Usuń styl %s?

en: Deleted stale lock file '%s'.
pl: Nieaktualny plik blokujący '%s' został usunięty.

en: Dependency "%s" of module "%s" doesn't exist.
pl: Zależność "%s" z modułu "%s" nie istnieje.

en: Descending
pl: MalejącoKodowanie domyślne

en: Desktop
pl: Pulpit

en: Developed by
pl: Opracowane przez

en: Developers
pl: Programiści

en: Dial up functions are unavailable because the remote access service (RAS) is not installed on this machine. Please install it.
pl: Funkcje Dial up nie są dostępne, ponieważ serwis zdalnego dostępu (RAS) nie jest zainstalowany na tej maszynie. Zainstaluj go.

en: Did you know...
pl: Czy wiesz że...

en: DirectFB error %d occurred.
pl: Wystąpił błąd DirectFB: %d

en: Directories
pl: Katalogi

en: Directory '%s' couldn't be created
pl: Nie można utworzyć katalogu '%s'

en: Directory '%s' couldn't be deleted
pl: Nie można usunąć katalogu '%s'

en: Directory does not exist
pl: Katalog nie istnieje

en: Directory doesn't exist.
pl: Katalog nie istnieje.

en: Discard changes and reload the last saved version?
pl: Odrzucić zmiany i wczytać ponownie ostatnio zapisaną wersję?

en: Display all index items that contain given substring. Search is case insensitive.
pl: Wyświetla wszystkie elementy indeksu zawierające podany łańcuch. Szuka bez uwzględniania wielkości liter.

en: Display options dialog
pl: Wyświetl okno dialogowe opcji

en: Displays help as you browse the books on the left.
pl: Wyświetla pomoc podczas przeglądania książek po lewej.

en: Do you want to overwrite the command used to %s files with extension "%s" ?
    Current value is 
    %s, 
    New value is 
    %s %1
pl: Chcesz zastąpić polecenie używane do plików %s z rozszerzeniem "%s" ?
    Bieżaca wartość to 
    %s, 
    Nowa wartość to 
    %s %1

en: Do you want to save changes to %s?
pl: Chcesz zapisać zmiany w dokumencie %s?

en: Document:
pl: Dokument:

en: Documentation by
pl: Dokumentacja autorstwa

en: Documentation writers
pl: Autorzy dokumentacji

en: Don't Save
pl: Nie Zapisuj

en: Done
pl: Zrobione

en: Done.
pl: Zrobione.

en: Dotted
pl: Kropkowany

en: Double
pl: Podwójnie

en: Double Japanese Postcard Rotated 148 x 200 mm
pl: Podwójna Japońska Pocztówka Obrócona 148 x 200 mm

en: Doubly used id : %d
pl: Dwukrotnie użyty identyfikator : %d

en: Down
pl: W dół

en: Drag
pl: Przeciągnij

en: E sheet, 34 x 44 in
pl: Arkusz E, 34 x 44 cale

en: EOF while reading from inotify descriptor
pl: EOF podczas odczytu z deskryptora inotify

en: EXECUTE
pl: WYKONAĆ

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit item
pl: Edytuj pozycję

en: Elapsed time:
pl: Upłynęło już:

en: Enable the height value.
pl: Włącz wartość wysokości.

en: Enable the maximum width value.
pl: Włącz wartość maksymalnej szerokości.

en: Enable the minimum height value.
pl: Włącz minimalną wartość wysokości.

en: Enable the minimum width value.
pl: Włącz wartość minimalnej szerokości.

en: Enable the width value.
pl: Włącz wartość szerokości.

en: Enable vertical alignment.
pl: Włącz wyrównanie w pionie.

en: Enables a background colour.
pl: Włącza kolor tła

en: Enter a box style name
pl: Podaj nową nazwę stylu bloku

en: Enter a character style name
pl: Wprowadź nazwę stylu znaku

en: Enter a list style name
pl: Wprowadź nazwę listy stylu

en: Enter a new style name
pl: Podaj nową nazwę stylu

en: Enter a paragraph style name
pl: Wprowadź nazwę stylu paragrafu

en: Enter command to open file "%s":
pl: Wprowadź komendę otwierającą plik "%s":

en: Entries found
pl: Znalezione pozycje

en: Envelope Invite 220 x 220 mm
pl: Koperta Invite 220 x 220 mm

en: Environment variables expansion failed: missing '%c' at position %u in '%s'.
pl: Rozwinięcie zmiennych środowiskowych nie powiodło się: zabrakło '%c' na pozycji '%u' w '%s'.

en: Error
pl: Błąd

en: Error closing epoll descriptor
pl: Błąd zamknięcia deskryptora epoll

en: Error closing kqueue instance
pl: Błąd podczas zamykania instancji kqueue

en: Error creating directory
pl: Błąd przy tworzeniu katalogu

en: Error in reading image DIB.
pl: Błąd odczytu obrazu DIB.

en: Error in resource: %s
pl: Błąd w zasobie: %s

en: Error reading config options.
pl: Błąd odczytu opcji konfiguracji.

en: Error saving user configuration data.
pl: Błąd zapisu konfiguracji użytkownika.

en: Error while printing:
pl: Błąd podczas drukowania:

en: Error:
pl: Błąd:

en: Estimated time:
pl: Szacowany czas:

en: Event queue overflowed
pl: Przepełniona kolejka zdarzeń

en: Executable files (*.exe)|*.exe|
pl: Pliki wykonywalne (*.exe)|*.exe|

en: Execute
pl: Uruchom

en: Execution of command '%s' failed
pl: Wykonanie polecenia '%s' nie powiodło się

en: Execution of command '%s' failed with error: %ul
pl: Wykonanie polecenia '%s' nie powiodło się; błąd: %ul

en: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 in
pl: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 cali

en: Exporting registry key: file "%s" already exists and won't be overwritten.
pl: Eksport klucza rejestrów: plik "%s" już istnieje i nie może zostać nadpisany.

en: Extended Unix Codepage for Japanese (EUC-JP)
pl: Japońska rozszerzona strona kodowa UNIX (EUC-JP)

en: Extraction of '%s' into '%s' failed.
pl: Pobranie '%s' do '%s' nie powiodło się.

en: Face Name
pl: Nazwa

en: Failed to access lock file.
pl: Nie udało się dostać do pliku blokującego.

en: Failed to add descriptor %d to epoll descriptor %d
pl: Nie udało się dodać deskryptora %d do deskryptora epoll %d

en: Failed to allocate %luKb of memory for bitmap data.
pl: Nie udała się rezerwacja %luKb pamięci na dane obrazu.

en: Failed to allocate colour for OpenGL
pl: Nie udało się przydzielić koloru dla OpenGL

en: Failed to change video mode
pl: Nie udało się zmienić trybu video

en: Failed to check format of image file "%s".
pl: Nie sprawdzić format obrazu z pliku "%s".

en: Failed to clean up debug report directory "%s"
pl: Nie udało się czyszczenie katalogu raportu błędów "%s"

en: Failed to close file handle
pl: Nie udało się zamknąć pliku.

en: Failed to close lock file '%s'
pl: Nie udało się zamknąć pliku blokującego '%s'

en: Failed to close the clipboard.
pl: Nie udało się zamknąć schowka.

en: Failed to close the display "%s"
pl: Nie udało się zamknąć ekranu "%s"

en: Failed to connect: missing username/password.
pl: Nie udało się połączyć: brakuje użytkownika/hasła.

en: Failed to connect: no ISP to dial.
pl: Nie udało się połączyć: brak ISP.

en: Failed to convert file "%s" to Unicode.
pl: Nie udało się zamienić pliku "%s" na Unicode.

en: Failed to copy dialog contents to the clipboard.
pl: Nie udało się skopiować treści dialogu do schowka.

en: Failed to copy registry value '%s'
pl: Nie udało się skopiować wartości rejestru '%s'

en: Failed to copy the contents of registry key '%s' to '%s'.
pl: Nie udało się skopiować zawartości klucza rejestru '%s' do '%s'.

en: Failed to copy the file '%s' to '%s'
pl: Nie udało się skopiować pliku '%s' do '%s'.

en: Failed to copy the registry subkey '%s' to '%s'.
pl: Nie udało się kopiowanie klucza rejestru '%s' na '%s'.

en: Failed to create DDE string
pl: Nie udało się utworzyć łańcucha DDE

en: Failed to create MDI parent frame.
pl: Nie udało się utworzyć ramki rodzica MDI.

en: Failed to create a temporary file name
pl: Nie udało się wygenerować nazwy dla pliku tymczasowego

en: Failed to create an anonymous pipe
pl: Nie udało się utworzyć potoku

en: Failed to create an instance of "%s"
pl: Nie udało się utworzenie instancji "%s"

en: Failed to create connection to server '%s' on topic '%s'
pl: Nie udało się utworzyć połączenia do serwera '%s' na temat '%s'

en: Failed to create cursor.
pl: Nie udało się utworzyć kursora.

en: Failed to create directory "%s"
pl: Nie udało się utworzenie katalogu "%s"

en: Failed to create directory '%s'
    (Do you have the required permissions?)
pl: Nie udało się utworzyć katalogu '%s'
    (Posiadasz wymagane prawa dostępu?)

en: Failed to create epoll descriptor
pl: Nie udało się utworzyć deskryptora epoll

en: Failed to create registry entry for '%s' files.
pl: Nie udało się utworzyć pozycji rejestru dla plików '%s'.

en: Failed to create the standard find/replace dialog (error code %d)
pl: Nie udało się utworzyć standardowego okna dialogowego wyszukaj/zastąp (kod błędu %d)

en: Failed to create wake up pipe used by event loop.
pl: Nie udało się utworzyć potoku budzącego używanego przez pętlę zdarzeń

en: Failed to display HTML document in %s encoding
pl: Nie udało się wyświelić dokumentu HTML w kodowaniu %s

en: Failed to empty the clipboard.
pl: Nie udało się opróżnić schowka.

en: Failed to enumerate video modes
pl: Nie udało się pobranie listy trybów video

en: Failed to establish an advise loop with DDE server
pl: Nie udało się rozpocząć transakcji doradzającej (advise) z serwerem DDE

en: Failed to establish dialup connection: %s
pl: Nie udało się nawiązać połączenia dialup: %s

en: Failed to execute '%s'
pl: Nie udało się wykonać '%s'

en: Failed to execute curl, please install it in PATH.
pl: Nie udało się uruchomienie curl, proszę zainstalować go w dostępnym katalogu (PATH).

en: Failed to find CLSID of "%s"
pl: Nie znaleziono CLSID dla "%s"

en: Failed to find match for regular expression: %s
pl: Nie udało się znaleźć połączenia dla regularnego wyrażenia: %s

en: Failed to get ISP names: %s
pl: Nie udało się usyskać listy ISP: %s

en: Failed to get OLE automation interface for "%s"
pl: Nie udało się uzyskać interface'u OLE dla "%s"

en: Failed to get data from the clipboard
pl: Nie udało się pobrać danych ze schowka

en: Failed to get the local system time
pl: Nie udało się pobrać lokalnego czasu systemowego

en: Failed to get the working directory
pl: Nie udało się uzyskać katalogu roboczego

en: Failed to initialize GUI: no built-in themes found.
pl: Nie udało się zainicjować GUI: brak wbudowanych kompozycji.

en: Failed to initialize MS HTML Help.
pl: Nie udało się zainicjować pomocy MS HTML.

en: Failed to initialize OpenGL
pl: Nie udało się zainicjować OpenGL

en: Failed to initiate dialup connection: %s
pl: Nie udało się rozpocząć połączenia dialup: %s

en: Failed to insert text in the control.
pl: Nie udało się  wstawić tekstu w kontroli.

en: Failed to inspect the lock file '%s'
pl: Nie udało się sprawdzenie blokady pliku '%s'

en: Failed to install signal handler
pl: Nie udało się zainstalować obsługi sygnału

en: Failed to join a thread, potential memory leak detected - please restart the program
pl: Nie udało połączyć się z wątkiem, potencjalny wyciek pamięci - uruchom program ponownie

en: Failed to kill process %d
pl: Nie udało się zabić procesu %d

en: Failed to load bitmap "%s" from resources.
pl: Nie udało się wczytanie obrazu "%s" z zasobów.

en: Failed to load icon "%s" from resources.
pl: Nie udało się wczytanie ikony "%s" z zasobów.

en: Failed to load image %%d from file '%s'.
pl: Nie udało się wczytanie obrazu %%d z pliku '%s'.

en: Failed to load image %d from stream.
pl: Nie udało się wczytanie obrazu %d ze strumienia.

en: Failed to load image from file "%s".
pl: Nie udało się wczytanie obrazu z pliku "%s".

en: Failed to load metafile from file "%s".
pl: Nie udało się załadowanie pliku meta "%s".

en: Failed to load mpr.dll.
pl: Nie udało się wczytać mpr.dll.

en: Failed to load resource "%s".
pl: Nie udało się wczytanie zasobu "%s".

en: Failed to load shared library '%s'
pl: Nie udało się wczytać biblioteki '%s'.

en: Failed to lock resource "%s".
pl: Nie udało się zablokowanie zasobu "%s".

en: Failed to lock the lock file '%s'
pl: Nie udało się zablokować pliku blokującego '%s'

en: Failed to modify descriptor %d in epoll descriptor %d
pl: Nie można zmienić hasła %d w deskryptorze epoll %d

en: Failed to modify file times for '%s'
pl: Nie udało się zmodyfikować czasów pliku '%s'

en: Failed to monitor I/O channels
pl: Nie udało się monitorować kanałów wejściowych/wyjściowych

en: Failed to open '%s' for reading
pl: Nie udało się otworzyć '%s' do odczytu

en: Failed to open '%s' for writing
pl: Nie udało się otworzyć '%s' do zapisu

en: Failed to open CHM archive '%s'.
pl: Nie udało się otworzyć archiwum CHM '%s'.

en: Failed to open URL "%s" in default browser.
pl: Nie udało się otworzyć URL "%s" w domyślnej przeglądarce.

en: Failed to open directory "%s" for monitoring.
pl: Nie udało się otwarcie monitoringu katalogu "%s".

en: Failed to open display "%s".
pl: Nie udało się otworzyć ekranu "%s".

en: Failed to open temporary file.
pl: Nie udało się otworzyć pliku tymczasowego.

en: Failed to open the clipboard.
pl: Nie udało się otworzyć schowka.

en: Failed to parse Plural-Forms: '%s'
pl: Nie można przetworzyć formy liczby mnogiej: '%s'

en: Failed to prepare playing "%s".
pl: Nie udało się przygotowanie odtwarzania "%s".

en: Failed to put data on the clipboard
pl: Nie udało się umieścić danych w schowku

en: Failed to read PID from lock file.
pl: Nie udało sie odczytać identyfikatora z pliku blokującego.

en: Failed to read config options.
pl: Nie udało się odczytać opcji konfiguracji.

en: Failed to read document from the file "%s".
pl: Nie udało się wczytanie dokumentu z pliku "%s".

en: Failed to read event from DirectFB pipe
pl: Błąd odczytu z potoku DirectFB

en: Failed to read from wake-up pipe
pl: Nie udało się czytać z potoku budzącego

en: Failed to redirect child process input/output
pl: Nie udało się przekierować wejścia/wyjścia procesu potomnego.

en: Failed to redirect the child process IO
pl: Nie udało się przekierować wejścia/wyjścia procesu potomnego

en: Failed to register DDE server '%s'
pl: Nie udało się zarejestrować serwera DDE '%s'

en: Failed to remember the encoding for the charset '%s'.
pl: Nie udało się zapamiętać kodowania dla zestawu znaków '%s'

en: Failed to remove debug report file "%s"
pl: Nie udało się usunięcie pliku raportu błędów "%s"

en: Failed to remove lock file '%s'
pl: Nie udało się usunąć pliku blokującego '%s'

en: Failed to remove stale lock file '%s'.
pl: Nie udało się usunąć nieaktualnego pliku blokującego '%s'.

en: Failed to rename registry value '%s' to '%s'.
pl: Nie udało się zmienić nazwy wartości rejestru '%s' do '%s'.

en: Failed to rename the file '%s' to '%s' because the destination file already exists.
pl: Nie udało się zmienić nazwy pliku '%s' na '%s', ponieważ plik docelowy już istnieje.

en: Failed to rename the registry key '%s' to '%s'.
pl: Nie udało się zmienić nazwy klucza rejestru '%s' na '%s'.

en: Failed to retrieve data from the clipboard.
pl: Nie udało się odzyskać danych ze schowka.

en: Failed to retrieve file times for '%s'
pl: Nie udało się odczytać czasów pliku '%s'

en: Failed to retrieve text of RAS error message
pl: Nie udało się uzyskać tekstu komunikatu błędu RAS

en: Failed to retrieve the supported clipboard formats
pl: Nie udało się uzyskać listy formatów obsługiwanych przez schowek

en: Failed to save document to the file "%s".
pl: Nie udało się zapisać dokumentu do pliku "%s".

en: Failed to save the bitmap image to file "%s".
pl: Nie udało się zapisać obrazu do pliku "%s".

en: Failed to send DDE advise notification
pl: Nie udało się wysłać powiadomienia DDE

en: Failed to set FTP transfer mode to %s.
pl: FTP: Nie udało się ustawić trybu transmisji na '%s'.

en: Failed to set clipboard data.
pl: Nie udało się skorzystać ze schowka.

en: Failed to set permissions on lock file '%s'
pl: Nie udało się nadanie praw dostępu na blokowanym pliku '%s'

en: Failed to set process priority
pl: Błąd podczas ustawiania priorytetu procesu

en: Failed to set temporary file permissions
pl: Nie udało się nadać praw dostępu pliku tymczasowemu

en: Failed to set text in the text control.
pl: Nie udało się ustawić tekstu w kontroli tekstu.

en: Failed to set thread concurrency level to %lu
pl: Błąd podczas ustawiania priorytetu wątku na %lu

en: Failed to set thread priority %d.
pl: Nie udało się zmienić priorytetu wątku na %d.

en: Failed to set up non-blocking pipe, the program might hang.
pl: Nie udało się ustawić nieblokowego potoku, program może się zawiesić.

en: Failed to store image '%s' to memory VFS!
pl: Nie udało się odłożyć obrazu '%s' do pamięci VFS!

en: Failed to switch DirectFB pipe to non-blocking mode
pl: Błąd podczas próby zmiany potoku DirectFB na tryb nieblokujący

en: Failed to switch wake up pipe to non-blocking mode
pl: Nie udało się przełączyć potoku budzącego na modus nie-blokujący

en: Failed to terminate a thread.
pl: Nie udało się zakończyć wątku.

en: Failed to terminate the advise loop with DDE server
pl: Nie udało się zakończyć transakcji doradzającej (advise) z serwerem DDE

en: Failed to terminate the dialup connection: %s
pl: Nie udało się zakończyć połączenia dialup: %s

en: Failed to touch the file '%s'
pl: Nie udało się zmienić czasów pliku '%s'

en: Failed to unlock lock file '%s'
pl: Nie udało się odblokować pliku blokującego '%s'

en: Failed to unregister DDE server '%s'
pl: Nie udało się wyrejestrować serwera DDE '%s'

en: Failed to unregister descriptor %d from epoll descriptor %d
pl: Nie udało się wyrejestrować deskryptora %d z deskryptora epoll %d

en: Failed to update user configuration file.
pl: Nie udała się aktualizacja pliku konfiguracyjnego użytkownika.

en: Failed to upload the debug report (error code %d).
pl: Nie udało się przesłanie raportu błędów (kod błędu %d)

en: Failed to write to lock file '%s'
pl: Nie udało się zapisać identyfikatora do pliku blokującego '%s'

en: False
pl: Fałsz

en: Family
pl: Rodzina czcionki

en: File
pl: Plik

en: File "%s" could not be opened for reading.
pl: Nie udało się otworzyć pliku '%s' do odczytu

en: File "%s" could not be opened for writing.
pl: Nie udało się otworzyć pliku '%s' do zapisu

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
pl: Plik '%s' już istnieje, naprawdę chcesz go zastąpić?

en: File '%s' already exists.
    Do you want to replace it?
pl: Plik '%s' już istnieje.
    Chcesz go zastąpić?

en: File '%s' couldn't be removed
pl: Plik '%s' nie mógł zostać usunięty

en: File '%s' couldn't be renamed '%s'
pl: Nazwa pliku '%s' nie mogła zostać zmieniona '%s'

en: File couldn't be loaded.
pl: Plik nie może być wczytany.

en: File dialog failed with error code %0lx.
pl: Dialog zawiódł zwracając kod błędu %0lx.

en: File error
pl: Błąd plikowy

en: File name exists already.
pl: Plik o tej nazwie już istnieje.

en: Files
pl: Pliki

en: Files (%s)
pl: Pliki (%s)

en: Filter
pl: Filtr

en: Find
pl: Znajdź

en: First
pl: Pierwszy

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Fixed
pl: Czcionka o stałej szerokości

en: Fixed font:
pl: Czcionka o stałej szerokości:

en: Fixed size face.<br> <b>bold</b> <i>italic</i>
pl: Ustalony rozmiar tekstu.<br> <b>pogrubienie</b> <i>kursywa</i>

en: Floating
pl: Pływający

en: Floppy
pl: Dyskietka

en: Folio, 8 1/2 x 13 in
pl: Folio, 8 1/2 x 13 cali

en: Font
pl: Czcionka

en: Font &weight:
pl: &Waga czcionki:

en: Font size:
pl: Rozmiar czcionki:

en: Font st&yle:
pl: &Styl czcionki:

en: Font:
pl: Czcionka:

en: Fonts index file %s disappeared while loading fonts.
pl: Plik indeksu czcionek %s znikł podczas ładowania czcionek.

en: Fork failed
pl: Rozwidlenie nie powiodło się

en: Forward
pl: Dalej

en: Forward hrefs are not supported
pl: Przekazywanie właściwości 'href' nie jest wspierane

en: Found %i matches
pl: Znaleziono %i odpowiednik(i/ów)

en: From:
pl: Od:

en: GIF: Invalid gif index.
pl: GIF: Brak obrazu o podanym indeksie.

en: GIF: data stream seems to be truncated.
pl: GIF: strumień daych wygląda na obcięty.

en: GIF: error in GIF image format.
pl: GIF: błąd w formacie obrazu GIF.

en: GIF: not enough memory.
pl: GIF: za mało pamięci.

en: GIF: unknown error!!!
pl: GIF: neznany błąd !!!

en: GTK+ installed on this machine is too old to support screen compositing, please install GTK+ 2.12 or later.
pl: GTK+ zainstalowana na tej maszynie jest zbyt stara i nie wspiera kompozycji ekranu, proszę zainstalować GTK+ 2.12 lub nowszą.

en: GTK+ theme
pl: Kompozycja GTK+

en: General
pl: Ogólne

en: Generic PostScript
pl: PostScript

en: German Legal Fanfold, 8 1/2 x 13 in
pl: Składanka German Legal, 8 1/2 x 13 cali

en: German Std Fanfold, 8 1/2 x 12 in
pl: Składanka German Std, 8 1/2 x 12 cali

en: GetProperty called w/o valid getter
pl: Funkcja GetProperty wywołana bez poprawnego modułu pobierającego

en: GetPropertyCollection called on a generic accessor
pl: Funkcja GetPropertyCollection wywołana w ogólnym akcesorze

en: GetPropertyCollection called w/o valid collection getter
pl: Funkcja GetPropertyCollection wywołana bez poprawnego modułu pobierającego

en: Go back
pl: Idź wstecz

en: Go forward
pl: Idź dalej

en: Go one level up in document hierarchy
pl: Idź poziom wyżej w hierarchi dokumentu

en: Go to home directory
pl: Idź do katalogu domowego

en: Go to parent directory
pl: Idź do katalogu nadrzędnego

en: Graphics art by
pl: Grafika autorstwa

en: Greek (ISO-8859-7)
pl: Grecki (ISO-8859-7)

en: Gzip not supported by this version of zlib
pl: Format Gzip nie jest wspierany przez tę wersję biblioteki zlib

en: HELP
pl: POMOC

en: HTML Help Project (*.hhp)|*.hhp|
pl: Plik projektu pomocy HTML Help (*.hhp)|*.hhp|

en: HTML anchor %s does not exist.
pl: HTML: kotwica %s ie istnieje.

en: HTML files (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|
pl: Pliki HTML (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|

en: Harddisk
pl: Dysk twardy

en: Hebrew (ISO-8859-8)
pl: Hebrajski (ISO-8859-8)

en: Help
pl: Pomoc

en: Help Browser Options
pl: Opcje przeglądarki pomocy

en: Help Index
pl: Spis treści

en: Help Printing
pl: Drukowanie pomocy

en: Help Topics
pl: Tematy Pomocy

en: Help books (*.htb)|*.htb|Help books (*.zip)|*.zip|
pl: Pakiety pomocy (*.htb)|*.htb|Pakiety pomocy (*.zip)|*.zip|

en: Help directory "%s" not found.
pl: Nie znaleziono katalogu pomocy "%s".

en: Help file "%s" not found.
pl: Nie znaleziono pliku pomocy "%s".

en: Help: %s
pl: Pomoc: %s

en: Hide %s
pl: Ukryj %s

en: Hide Others
pl: Ukryj inne

en: Hide this notification message.
pl: Ukryj to powiadomienie.

en: Home
pl: Katalog początkowy

en: Home directory
pl: Katalog początkowy

en: How the object will float relative to the text.
pl: Jak obiekt będzie pływać względem tekstu.

en: ICO: Error in reading mask DIB.
pl: ICO: Błąd odczytu maski DIB.

en: ICO: Error writing the image file!
pl: ICO: Błąd przy zapisie do pliku.

en: ICO: Image too tall for an icon.
pl: ICO: Obraz jest zbyt wysoki jak na ikonę.

en: ICO: Image too wide for an icon.
pl: ICO: Obraz jest zbyt szeroki jak na ikonę.

en: ICO: Invalid icon index.
pl: ICO: Brak ikony o podanym indeksie..

en: IFF: data stream seems to be truncated.
pl: IFF: strumień daych wygląda na obcięty.

en: IFF: error in IFF image format.
pl: IFF: błąd w formacie obrazu IFF.

en: IFF: not enough memory.
pl: IFF: za mało pamięci.

en: IFF: unknown error!!!
pl: IFF: nieznany błąd !!!

en: INSERT
pl: WSTAW

en: Icon & text renderer cannot render value; value type:
pl: Renderer ikony i tekstu nie może renderować wartości; typ wartości:

en: If possible, try changing the layout parameters to make the printout more narrow.
pl: Jeżeli to możliwe, spróbuj zmodyfikować parametry układu, aby uczynić wydruk węższy.

en: If you have any additional information pertaining to this bug
    report, please enter it here and it will be joined to it:
pl: Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe informacje odnośnie
    raportowanego błędu, proszę dołącz je tu:

en: If you wish to suppress this debug report completely, please choose the "Cancel" button,
    but be warned that it may hinder improving the program, so if
    at all possible please do continue with the report generation.
pl: Jeśli chcesz całkowicie pominąć raport błędów, wybierz "Anuluj",
    ale rozważ że to może utrudnić usprawnianie oprogramowania,
    w związku z tym zachęcamy do kontynuowania raportowania błędów.

en: Ignoring value "%s" of the key "%s".
pl: Wartiść "%s" klucza "%s" zignorowana.

en: Illegal Object Class (Non-wxEvtHandler) as Event Source
pl: Błędna Klasa Obiekty (nie typu wxEvtHandler) jako Źródło Zdarzenia

en: Illegal Parameter Count for ConstructObject Method
pl: Nieprawidłowa Liczba Parametrów w Metodzie ConstructObject

en: Illegal Parameter Count for Create Method
pl: Nieprawidłowa Liczba Parametrów w Metodzie Create

en: Illegal directory name.
pl: Niedozwolona nazwa katalogu.

en: Illegal file specification.
pl: Niedozwolona specyfikacja pliku.

en: Image and mask have different sizes.
pl: Obraz i maska mają różne rozmiary.

en: Image file is not of type %d.
pl: Nie jest to obraz typu %d.

en: Image is not of type %s.
pl: Nie jest to obraz typu %s.

en: Impossible to create a rich edit control, using simple text control instead. Please reinstall riched32.dll
pl: Nie jest możliwe utworzenie kontrolki rich edit, użyj zamiast tego prostego 'text control'. Przeinstaluj riched32.dll

en: Impossible to get child process input
pl: Nie jest możliwe uzyskanie wejścia procesu potomnego

en: Impossible to get permissions for file '%s'
pl: Uzyskanie praw dostępu do pliku '%s' jest niemożliwe

en: Impossible to overwrite the file '%s'
pl: Zastąpienie pliku '%s' jest niemożliwe

en: Impossible to set permissions for the file '%s'
pl: Nie jest możliwe nadanie praw dostępu plikowi '%s'

en: Incorrect GIF frame size (%u, %d) for the frame #%u
pl: Nieprawidłowy rozmiar ramki GIF (%u, %d) dla ramki #%u

en: Incorrect number of arguments.
pl: Nieprawidłowa liczba argumentów.

en: Indent
pl: Wcięcie

en: Indents && Spacing
pl: Wcięcia i odstępy

en: Index
pl: Indeks

en: Indian (ISO-8859-12)
pl: Hinduski (ISO-8859-12)

en: Initialization failed in post init, aborting.
pl: Inicjalizacja nie powiodła się powodując wyjście.

en: Insert
pl: Wstawić

en: Insert Field
pl: Wstaw pole

en: Insert Image
pl: Wstaw obraz

en: Insert Object
pl: Wstaw obiekt

en: Insert Text
pl: Wstaw tekst

en: Inserts a page break before the paragraph.
pl: Wstawia łamanie strony przed akapitem.

en: Inset
pl: Wstawka

en: Invalid GTK+ command line option, use "%s --help"
pl: Nieprawidłowa opcja GTK+ wiersza poleceń, należy użyć "%s --help"

en: Invalid TIFF image index.
pl: TIFF: Brak obrazu o podanym indeksie.

en: Invalid data view item
pl: Nieprawidłowa pozycja widoku danych

en: Invalid display mode specification '%s'.
pl: Błędna specyfikacja trybu wyświetlania '%s'.

en: Invalid geometry specification '%s'
pl: Niedozwolona specyfikacja "geometry" '%s'.

en: Invalid inotify event for "%s"
pl: Nieprawidłowe zdarzenie inotify dla "%s"

en: Invalid lock file '%s'.
pl: Nieprawidłowy plik blokujący '%s'.

en: Invalid message catalog.
pl: Nieprawidłowy katalog komunikatów.

en: Invalid or Null Object ID passed to GetObjectClassInfo
pl: Błędny lub Pusty Identyfikator Obiektu przekazany do funkcji GetObjectClassInfo

en: Invalid or Null Object ID passed to HasObjectClassInfo
pl: Błędny lub Pusty Identyfikator Obiektu przekazany do funkcji HasObjectClassInfo

en: Invalid regular expression '%s': %s
pl: Nieprawidłowe wyrażenie regularne '%s': %s

en: Invalid value %ld for a boolean key "%s" in config file.
pl: Nieprawidłowa wartość %ld dla klucza logicznego"%s" w pliku konfiguracyjnym.

en: Italic
pl: Kursywa

en: Italy Envelope, 110 x 230 mm
pl: Koperta włoska, 110 x 230 mm

en: JPEG: Couldn't load - file is probably corrupted.
pl: JPEG: Nie można wczytać - prawdopodobnie plik jest uszkodzony.

en: JPEG: Couldn't save image.
pl: JPEG: Nie można zapisać obrazu.

en: Japanese Double Postcard 200 x 148 mm
pl: Japońska Podwójna Pocztówka 200 x 148 mm

en: Japanese Envelope Chou #3
pl: Japońska Koperta Chou #3

en: Japanese Envelope Chou #3 Rotated
pl: Japońska Koperta Chou #3 Obrócona

en: Japanese Envelope Chou #4
pl: Japońska Koperta Chou #4

en: Japanese Envelope Chou #4 Rotated
pl: Japońska Koperta Chou #4 Obrócona

en: Japanese Envelope Kaku #2
pl: Japońska Koperta Kaku #2

en: Japanese Envelope Kaku #2 Rotated
pl: Japońska Koperta Kaku #2 Obrócona

en: Japanese Envelope Kaku #3
pl: Japońska Koperta Kaku #3

en: Japanese Envelope Kaku #3 Rotated
pl: Japońska Koperta Kaku #3 Obrócona

en: Japanese Envelope You #4
pl: Japońska Koperta You #4

en: Japanese Envelope You #4 Rotated
pl: Japońska Koperta You #4 Obrócona

en: Japanese Postcard 100 x 148 mm
pl: Japońska Pocztówka 100 x 148 mm

en: Japanese Postcard Rotated 148 x 100 mm
pl: Japońska Pocztówka Obrócona 148 x 100 mm

en: Jump to
pl: Skocz do

en: Justified
pl: Wyrównanie obustronne

en: Justify text left and right.
pl: Wyjustuj tekst w lewo i w prawo.

en: L&ine spacing:
pl: &Odstęp między wierszami:

en: LEFT
pl: LEWO

en: Landscape
pl: Pejzaż

en: Last
pl: Ostatni

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Ledger, 17 x 11 in
pl: Ledger, 17 x 11 cali

en: Left
pl: Lewo

en: Left (&first line):
pl: Lewo (&pierwsza linijka):

en: Left margin (mm):
pl: Lewy margines (mm):

en: Left-align text.
pl: Lewe dostosowanie tekstu.

en: Legal Extra 9 1/2 x 15 in
pl: Legal Extra 9 1/2 x 15 cali

en: Legal, 8 1/2 x 14 in
pl: Legal, 8 1/2 x 14 cali

en: Letter Extra 9 1/2 x 12 in
pl: List Extra 9 1/2 x 12 cali

en: Letter Extra Transverse 9.275 x 12 in
pl: List Extra Poprzecznie 9.275 x 12 cali

en: Letter Plus 8 1/2 x 12.69 in
pl: List Plus 8 1/2 x 12.69 cala

en: Letter Rotated 11 x 8 1/2 in
pl: List Obrócony 11 x 8 1/2 cala

en: Letter Small, 8 1/2 x 11 in
pl: Mały list, 8 1/2 x 11 cali

en: Letter Transverse 8 1/2 x 11 in
pl: List Poprzecznie 8 1/2 x 11 cali

en: Letter, 8 1/2 x 11 in
pl: List, 8 1/2 x 11 cali

en: License
pl: Licencja

en: Light
pl: Cieńszy

en: Line %lu of map file "%s" has invalid syntax, skipped.
pl: Linijka %lu pliku mapy "%s" posiada nieprawidłową składnię, pominięta.

en: Line spacing:
pl: Odstęp między wierszami:

en: Link contained '//', converted to absolute link.
pl: Odsyłacz zawierający '//' przekonwertowano do adresu bezwzględnego.

en: List Style
pl: Styl listy

en: List styles
pl: Style listy

en: Lists font sizes in points.
pl: Wielkość czcionki listy w punktach.

en: Lists the available fonts.
pl: Lista dostępnych czcionek.

en: Load %s file
pl: Wczytaj plik %s

en: Loading :
pl: Wczytywanie :

en: Lock file '%s' has incorrect owner.
pl: Blokowany plik '%s' ma niewłaściwego właściciela.

en: Lock file '%s' has incorrect permissions.
pl: Blokowany plik '%s' ma niewłaściwe uprawnienia.

en: Log saved to the file '%s'.
pl: Log został zapisany do pliku '%s'.

en: Lower case letters
pl: Małe litery

en: Lower case roman numerals
pl: Małe litery cyframi rzymskimi

en: MDI child
pl: potomek MDI

en: MS HTML Help functions are unavailable because the MS HTML Help library is not installed on this machine. Please install it.
pl: Funkcje pomocy dla MS HTML Help nie są dostępne, ponieważ biblioteka MS HTML Help nie jest zainstalowana na tej maszynie. Zainstaluj ją.

en: Ma&ximize
pl: &Maksymalizuj

en: MacArmenian
pl: MacOrmiański

en: MacBengali
pl: MacBengalski

en: MacBurmese
pl: MacBirmański

en: MacCentralEurRoman
pl: MacŚrodkowoEuroRzymski

en: MacChineseSimp
pl: MacChińskiUpr

en: MacChineseTrad
pl: MacChińskiTrad

en: MacCroatian
pl: MacChorwacki

en: MacCyrillic
pl: MacCyrylica

en: MacEthiopic
pl: MacEtiopski

en: MacGaelic
pl: MacCeltycki

en: MacGeorgian
pl: MacGruziński

en: MacGreek
pl: MacGrecki

en: MacGujarati
pl: MacGudżarati

en: MacHebrew
pl: MacHebrajski

en: MacIcelandic
pl: MacIslandzki

en: MacJapanese
pl: MacJapoński

en: MacKorean
pl: MacKoreański

en: MacMongolian
pl: MacMongolski

en: MacTamil
pl: MacTamilski

en: MacThai
pl: MacTajski

en: MacTibetan
pl: MacTybetański

en: MacTurkish
pl: MacTurecki

en: MacVietnamese
pl: MacWietnamski

en: Make a selection:
pl: Dokonaj wyboru:

en: Margins
pl: Marginesy

en: Match case
pl: Uwzględniaj wielkość liter

en: Max height:
pl: Maksymalna wysokość:

en: Max width:
pl: Maksymalna szerokość:

en: Media playback error: %s
pl: Błąd odtwarzania mediów: %s

en: Memory VFS already contains file '%s'!
pl: Pamięć VFS już zawiera plik '%s'!

en: Message
pl: Komunikat

en: Metal theme
pl: Kompozycja metalowa

en: Method or property not found.
pl: Nie odnaleziono metody lub właściwości.

en: Mi&nimize
pl: Mi&nimalizuj

en: Min height:
pl: Minimalna wysokość:

en: Min width:
pl: Min szerokość:

en: Missing a required parameter.
pl: Brak wymaganego parametru.

en: Modified
pl: Zmodyfikowany

en: Module "%s" initialization failed
pl: Inicjalizacja modułu "%s" nie powiodła się

en: Monarch Envelope, 3 7/8 x 7 1/2 in
pl: Koperta Monarch, 3 7/8 x 7 1/2 cala

en: Monitoring individual files for changes is not supported currently.
pl: Monitorowanie zmian pojedynczych plików nie jest aktualnie obsługiwane.

en: Move down
pl: Przenieś w dół

en: Move up
pl: Przenieś w górę

en: Moves the object to the next paragraph.
pl: Przenosi obiekt do następnego akapitu.

en: Moves the object to the previous paragraph.
pl: Przenosi obiekt do poprzedniego paragrafu.

en: Multiple Cell Properties
pl: Właściwości wielu komórek

en: Name
pl: Nazwa

en: Network
pl: Sieć

en: New
pl: Nowy

en: New &Box Style...
pl: Nowy styl &bloku...

en: New &Character Style...
pl: Nowy styl &znaku...

en: New &List Style...
pl: Nowy styl &listy...

en: New &Paragraph Style...
pl: Nowy styl &paragrafu...

en: New Style
pl: Nowy styl

en: New directory
pl: Nowy katalog

en: New item
pl: Nowa pozycja

en: NewName
pl: NowaNaz

en: Next
pl: Dalej

en: Next page
pl: Następna strona

en: No
pl: Nie

en: No animation handler for type %ld defined.
pl: Brak procedury obsługi animacji dla typu %ld.

en: No bitmap handler for type %d defined.
pl: Brak procedury obsługi bitmapy dla typu %d.

en: No column existing.
pl: Nie istnieje kolumny.

en: No column for the specified column existing.
pl: Nie odnaleziono podanej kolumny.

en: No column for the specified column position existing.
pl: Nie istnieje kolumny dla określonej pozycji kolumny.

en: No default application configured for HTML files.
pl: Nie ma ustawionej domyślnej aplikacji dla plików HTML.

en: No entries found.
pl: Nie znaleziono pozycji.

en: No font for displaying text in encoding '%s' found,
    but an alternative encoding '%s' is available.
    Do you want to use this encoding (otherwise you will have to choose another one)?
pl: Brak czcionki do wyświelenia tekstu w kodowaniu '%s',
    jednak dostępne jest alternatywne kodowanie '%s'.
    Chesz użyć tego kodowania (możesz także wybrać inne)?

en: No font for displaying text in encoding '%s' found.
    Would you like to select a font to be used for this encoding
    (otherwise the text in this encoding will not be shown correctly)?
pl: Brak czcionki do wyświelenia tekstu w kodowaniu '%s'.
    Chcesz wskazać czcionkę do użycia
    (inaczej tekst może nie być wyświetlony poprawnie)?

en: No handler found for animation type.
pl: Brak procedury obsługi typu animacji.

en: No handler found for image type.
pl: Brak procedury obsługi grafiki.

en: No image handler for type %d defined.
pl: Brak procedury obsługi obrazów typu %d.

en: No image handler for type %s defined.
pl: Brak procedury obsługi obrazów typu %s.

en: No matching page found yet
pl: Jeszcze nie znaleziono pasującej strony

en: No renderer or invalid renderer type specified for custom data column.
pl: Nie ma rendera lub nieprawidłowy typ rendera określonego dla własnych danych kolumny.

en: No renderer specified for column.
pl: Nie określono rendera dla kolumny.

en: No sound
pl: Brak dźwięku

en: No unused colour in image being masked.
pl: Brak nieużywanych kolorów w maskowanym obrazie.

en: No unused colour in image.
pl: Brak wolnych kolorów w obrazie.

en: No valid mappings found in the file "%s".
pl: Znaleziono nie ważne mapowania w pliku "%s".

en: None
pl: (Brak)

en: Nordic (ISO-8859-10)
pl: Nordycki (ISO-8859-10)

en: Normal
pl: Normalny

en: Normal face<br>and <u>underlined</u>.
pl: Zwykły tekst<br>i <u>podkreślony</u>.

en: Normal font:
pl: Normalna czcionka:

en: Not %s
pl: Nie %s

en: Not available
pl: Niedostępne

en: Not underlined
pl: Nie podkreślony

en: Note, 8 1/2 x 11 in
pl: Note, 8 1/2 x 11 cali

en: Notice
pl: Uwaga

en: Number of columns could not be determined.
pl: Ilość kolumn nie może być ustalona

en: Numbered outline
pl: Numerowane kontury

en: OLE Automation error in %s: %s
pl: Błąd automatyzacji OLE w %s: %s

en: Object Properties
pl: &Właściwości obiektu

en: Object implementation does not support named arguments.
pl: Implementacja obiektu nie obsługuje nazywanych argumentów.

en: Objects must have an id attribute
pl: Obiekty muszą posiadać właściwość typu 'id'

en: Open File
pl: Otwieranie Pliku

en: Open HTML document
pl: Otwórz dokument HTML

en: Open file "%s"
pl: Otwieranie pliku "%s"

en: Open...
pl: Otwórz...

en: OpenGL function "%s" failed: %s (error %d)
pl: Nie powiodła się funkcja "%s" OpenGL: %s (błąd %d)

en: Operation not permitted.
pl: Operacja nie jest dozwolona.

en: Option '%s' can't be negated
pl: Opcja '%s' nie może zostać zanegowana

en: Option '%s' requires a value.
pl: Opcja '%s' wymaga podania wartości.

en: Option '%s': '%s' cannot be converted to a date.
pl: Opcja '%s': nie można przekształcić '%s' na datę.

en: Options
pl: Opcje

en: Orientation
pl: Orientacja

en: Out of window IDs.  Recommend shutting down application.
pl: Po za identyfikatorami okna. Zalecane jest zamknięcie aplikacji.

en: Outline
pl: kontur

en: Outset
pl: Otoczenie

en: Overflow while coercing argument values.
pl: Przepełnienie podczas wymuszania wartości argumentów.

en: PAUSE
pl: PAUZA

en: PCX: couldn't allocate memory
pl: PCX: Nie można przydzielić pamięci.

en: PCX: image format unsupported
pl: PCX: nieobsługiwany format obrazu.

en: PCX: invalid image
pl: PCX: nieprawidłowy obraz

en: PCX: this is not a PCX file.
pl: PCX: To nie jest plik w formacie PCX.

en: PCX: unknown error !!!
pl: PCX: nieznany błąd !!!

en: PCX: version number too low
pl: PCX: zbyt niski numer wersji.

en: PNM: Couldn't allocate memory.
pl: PNM: Nie można przydzielić pamięci.

en: PNM: File format is not recognized.
pl: PNM: Nieznany format pliku.

en: PNM: File seems truncated.
pl: PNM: Plik wygląda na obcięty.

en: PRC 16K Rotated
pl: PRC 16K Obrócony

en: PRC 32K Rotated
pl: PRC 32K Obrócony

en: PRC 32K(Big) Rotated
pl: PRC 32K(Big) Obrócony

en: PRC Envelope #1 102 x 165 mm
pl: Koperta PRC #1, 102 x 165 mm

en: PRC Envelope #1 Rotated 165 x 102 mm
pl: Koperta PRC #1 Obrócona, 165 x 102 mm

en: PRC Envelope #10 324 x 458 mm
pl: Koperta PRC #10 324 x 458 mm

en: PRC Envelope #10 Rotated 458 x 324 mm
pl: Koperta PRC #10 Obrócona 458 x 324 mm

en: PRC Envelope #2 102 x 176 mm
pl: Koperta PRC #2 102 x 176 mm

en: PRC Envelope #2 Rotated 176 x 102 mm
pl: Koperta PRC #2 Obrócona 176 x 102 mm

en: PRC Envelope #3 125 x 176 mm
pl: Koperta PRC #3 125 x 176 mm

en: PRC Envelope #3 Rotated 176 x 125 mm
pl: Koperta PRC #3 Obrócona 176 x 125 mm

en: PRC Envelope #4 110 x 208 mm
pl: Koperta PRC #4 110 x 208 mm

en: PRC Envelope #4 Rotated 208 x 110 mm
pl: Koperta PRC #4 Obrócona 208 x 110 mm

en: PRC Envelope #5 110 x 220 mm
pl: Koperta PRC #5 110 x 220 mm

en: PRC Envelope #5 Rotated 220 x 110 mm
pl: Koperta PRC #5 Obrócona 220 x 110 mm

en: PRC Envelope #6 120 x 230 mm
pl: Koperta PRC #6 120 x 230 mm

en: PRC Envelope #6 Rotated 230 x 120 mm
pl: Koperta PRC #6 Obrócona 230 x 120 mm

en: PRC Envelope #7 160 x 230 mm
pl: Koperta PRC #7 160 x 230 mm

en: PRC Envelope #7 Rotated 230 x 160 mm
pl: Koperta PRC #7 Obrócona 230 x 160 mm

en: PRC Envelope #8 120 x 309 mm
pl: Koperta PRC #8 120 x 309 mm

en: PRC Envelope #8 Rotated 309 x 120 mm
pl: Koperta PRC #8 Obrócona 309 x 120 mm

en: PRC Envelope #9 229 x 324 mm
pl: Koperta PRC #9 229 x 324 mm

en: PRC Envelope #9 Rotated 324 x 229 mm
pl: Koperta PRC #9 Obrócona 324 x 229 mm

en: PRINT
pl: WYDRUK

en: Padding
pl: Dopełnienie

en: Page %d
pl: Strona %d

en: Page %d of %d
pl: Strona %d z %d

en: Page Setup
pl: Ustawienia strony

en: Page setup
pl: Ustawienia strony

en: Pages
pl: Strony

en: Paper size
pl: Rozmiar papieru

en: Paragraph styles
pl: Style paragrafu

en: Passing a already registered object to SetObject
pl: Przekazano już zarejestrowany obiekt do funkcji SetObject

en: Passing an unknown object to GetObject
pl: Przekazanie nieznanego obiektu do funkcji GetObject

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste selection
pl: Wklej wybór

en: Peri&od
pl: &Okres

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Picture Properties
pl: &Właściwości obrazu

en: Pipe creation failed
pl: Nie udało się utworzyć potoku.

en: Please choose a valid font.
pl: Proszę wybrać poprawną czcionkę.

en: Please choose an existing file.
pl: Proszę wybrać istniejący plik.

en: Please choose the page to display:
pl: Wybierz stronę do wyświetlenia:

en: Please choose which ISP do you want to connect to
pl: Wybierz ISP, z którym chcesz się połączyć

en: Please install a newer version of comctl32.dll
    (at least version 4.70 is required but you have %d.%02d)
    or this program won't operate correctly.
pl: Proszę zainstalować nowszą wersję bliblioteki comctl32.dll
    (wymagana co najmniej 4.70, zainstalowana %d.%02d)
    inaczej program nie będzie działał poprawnie.

en: Please select the columns to show and define their order:
pl: Proszę wybrać kolumny do pokazania i określić ich kolejność:

en: Please wait while printing...
pl: Proszę czekać, trwa drukowanie...

en: Point Size
pl: &Rozmiar punktu:

en: Pointer to data view control not set correctly.
pl: Wskaźnik do kontroli widoku danych nie jest prawidłowo ustawiony.

en: Pointer to model not set correctly.
pl: Wskaźnik do modelu nie jest prawidłowo ustawiony.

en: Portrait
pl: Portret

en: Position
pl: PozycjaPytanie

en: PostScript file
pl: plik PostScript

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Preferences...
pl: &Preferencje...

en: Preparing
pl: Przygotowywanie

en: Preview:
pl: Podgląd:

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Print
pl: Drukuj

en: Print Preview
pl: Podgląd wydruku

en: Print Preview Failure
pl: Awaria podglądu wydruku

en: Print Range
pl: Zakres wydruku

en: Print Setup
pl: Ustawienia wydruku

en: Print in colour
pl: Wydruk w kolorze

en: Print previe&w...
pl: Podgląd &wydruku...

en: Print preview
pl: Podgląd wydruku

en: Print preview creation failed.
pl: Nie udało się utworzyć podglądu wydruku.

en: Print preview...
pl: Podgląd wydruku...

en: Print spooling
pl: Kolejkowanie wydruków

en: Print this page
pl: Drukuj stronę

en: Print to File
pl: Drukuj do pliku

en: Print...
pl: Drukuj...

en: Printer
pl: Drukarka

en: Printer command:
pl: Polecenie drukarki:

en: Printer options
pl: Opcje drukarki

en: Printer options:
pl: Opcje drukarki:

en: Printer...
pl: Drukarka...

en: Printer:
pl: Drukarka:

en: Printing
pl: Drukowanie

en: Printing
pl: Drukowanie

en: Printing Error
pl: Błąd wydruku

en: Printing page %d of %d
pl: Drukowanie strony %d z %d

en: Printing page %d...
pl: Drukowanie strony %d...

en: Printing...
pl: Drukowanie...

en: Printout
pl: Wydruk

en: Processing debug report has failed, leaving the files in "%s" directory.
pl: Przetwarzanie raportu błędów nie powiodło się, pozostawiając pliku w katalogu "%s".

en: Progress renderer cannot render value type; value type:
pl: Render postępu nie może renderować typu wartości; typ wartości:

en: Progress:
pl: Postęp:

en: Properties
pl: Właściwości

en: Property
pl: Właściwość

en: Property Error
pl: Błąd właściwości

en: Question
pl: Pytanie

en: Quit
pl: Wyjście

en: Quit %s
pl: &Wyjście z %s

en: Quit this program
pl: Zamknij program

en: RIGHT
pl: PRAWO

en: Read error on file '%s'
pl: Błąd odczytu pliku '%s'

en: Ready
pl: Gotowy

en: Redo
pl: Ponów

en: Redo last action
pl: Powtórz ostatnią czynność

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Registry key '%s' already exists.
pl: Klucz rejestru '%s' już istnieje.

en: Registry key '%s' does not exist, cannot rename it.
pl: Klucz rejestru '%s' nie istnieje, nie można zmienić jego nazwy.

en: Registry key '%s' is needed for normal system operation,
    deleting it will leave your system in unusable state:
    operation aborted.
pl: Klucz rejestru '%s' jest potrzebny do normalnego funkcjonowania systemu,
    usunięcie go zdestabilizowałoby system:
    operacja została przerwana.

en: Registry value '%s' already exists.
pl: Wartość rejestru '%s' już istnieje.

en: Regular
pl: Regularne

en: Relative
pl: Względnie

en: Relevant entries:
pl: Pozycje związane:

en: Remaining time:
pl: Pozostały czas:

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove Bullet
pl: Usuń wypunktowanie

en: Remove current page from bookmarks
pl: Usuń bieżącą stronę z listy zakładek

en: Renderer "%s" has incompatible version %d.%d and couldn't be loaded.
pl: Wizualizator "%s" ma niezgodną wersję %d.%d i nie może być załadowany.

en: Rendering failed.
pl: Rendering nie powiodł się.

en: Renumber List
pl: Zmień numerację listy

en: Rep&lace
pl: &Zastąp

en: Replace
pl: Zastąp

en: Replace &all
pl: Zastąp &wszystko

en: Replace selection
pl: Zastąp wybór

en: Replace with:
pl: Zastąp przez:

en: Required information entry is empty.
pl: Wymagane pole informacji jest puste.

en: Resource '%s' is not a valid message catalog.
pl: Zasób '%s' nie jest prawidłowym katalogiem komunikatów.

en: Revert to Saved
pl: Przywróć zapisany

en: Ridge
pl: Krawędź

en: Right
pl: Prawy

en: Right margin (mm):
pl: Prawy margines (mm):

en: Right-align text.
pl: Prawe dostosowanie tekstu.

en: S&tandard bullet name:
pl: Standardowy styl wypunktowania:

en: SELECT
pl: WYBÓR

en: SNAPSHOT
pl: ZRZUT EKRANU

en: SPACE
pl: SPACJA

en: SPECIAL
pl: SPECJALNY

en: SUBTRACT
pl: DZIELENIE

en: Save
pl: Zapisz

en: Save %s file
pl: Zapisz plik %s

en: Save &As...
pl: Zapisz J&ako...

en: Save As
pl: Zapisz Jako

en: Save as
pl: Zapisz jako

en: Save current document
pl: Zapisz bieżący dokument

en: Save current document with a different filename
pl: Zapisz bieżący dokument pod inną nazwą pliku

en: Save log contents to file
pl: Zapisz zawartość dziennika do pliku

en: Search
pl: Szukaj

en: Search contents of help book(s) for all occurrences of the text you typed above
pl: Przeszukuje zawartość pliku(ów) pomocy dla wszystkich wystąpień wprowadzonego powyżej tekstu

en: Search direction
pl: Kierunek szukania

en: Search for:
pl: Znajdź:

en: Search in all books
pl: Szukaj we wszystkich plikach pomocy

en: Searching...
pl: Wyszukiwanie...

en: Sections
pl: Sekcje

en: Seek error on file '%s'
pl: Błąd pozycjonowania w pliku '%s'

en: Seek error on file '%s' (large files not supported by stdio)
pl: Błąd wyszukiwania w pliku '%s' (stdio nie wspiera olbrzymich plików)

en: Select &All
pl: &Zaznacz wszystko

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Select a document template
pl: Wybierz szablon dokumentu

en: Select a document view
pl: Wybierz widok dokumentu

en: Select regular or bold.
pl: Wybierz regularną lub pogrubioną czcionkę.

en: Select regular or italic style.
pl: Wybierz regularny lub kursywny styl.

en: Select underlining or no underlining.
pl: Wybierz podkreślanie lub bez podkreślania.

en: Selection
pl: Wybór

en: Selects the list level to edit.
pl: Wybiera poziom listy do edycji.

en: Separator expected after the option '%s'.
pl: Oczekiwano separatora po opcji '%s'.

en: Set Cell Style
pl: Usuń styl komórki

en: SetProperty called w/o valid setter
pl: Funkcja SetProperty wywołana bez poprawnej moduły ustawiającego właściwość

en: Setting directory access times is not supported under this OS version
pl: Ustawienie czasu dostępu do katalogów nie jest obsługiwane w tej wersji systemu operacyjnego.

en: Setup...
pl: Ustawienia...

en: Several active dialup connections found, choosing one randomly.
pl: Znalezione kilka dostępnych połączeń dialup, zostanie użyte pierwsze.

en: Show &hidden directories
pl: Pokaż &ukryte katalogi

en: Show &hidden files
pl: Pokazuj &ukryte pliki

en: Show All
pl: Pokaż wszystko

en: Show about dialog
pl: Pokazuje okno O

en: Show all
pl: Pokaż wszystko

en: Show all items in index
pl: Pokaż wszystkie elementy indeksu

en: Show hidden directories
pl: Pokaż ukryte katalogi

en: Show/hide navigation panel
pl: Pokaż/ukryj panel sterowania

en: Shows a Unicode subset.
pl: Pokazuje podzbiór Unicode.

en: Shows a preview of the bullet settings.
pl: Pokazuje podgląd ustawień wypunktowania.

en: Shows a preview of the font settings.
pl: Pokazuje podgląd ustawień czcionki.

en: Shows a preview of the font.
pl: Pokazuje podgląd czcionki.

en: Shows a preview of the paragraph settings.
pl: Pokazuje podgląd ustawień paragrafu.

en: Shows the font preview.
pl: Podgląd czcionki.

en: Simple monochrome theme
pl: Prosty czarno-biały motyw

en: Single
pl: Pojedynczy

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Skip
pl: Pomiń

en: Slant
pl: Pochylony

en: Small C&apitals
pl: K&apitaliki

en: Solid
pl: Pełne

en: Sorry, could not open this file.
pl: Niestety nie można otworzyć tego pliku.

en: Sorry, not enough memory to create a preview.
pl: Niestety za mało pamięci aby przygotować podgląd.

en: Sorry, that name is taken. Please choose another.
pl: Niestety, nazwa ta jest zajęta. Proszę wybrać inną.

en: Sorry, the format for this file is unknown.
pl: Niestety, nieznany format pliku.

en: Sound data are in unsupported format.
pl: Dane dźwiękowe są w formacie, który nie jest wspierany.

en: Sound file '%s' is in unsupported format.
pl: Plik z dźwiękiem '%s' jest w formacie, który nie jest wspierany.

en: Spacing
pl: Odstępy

en: Spell Check
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Statement, 5 1/2 x 8 1/2 in
pl: Statement, 5 1/2 x 8 1/2 cala

en: Static
pl: Statyczny

en: Strikethrough
pl: Przekreślenie

en: String To Colour : Incorrect colour specification : %s
pl: Nieprawidłowa specyfikacja koloru : %s

en: Style
pl: Styl

en: Style Organiser
pl: Organizator stylu

en: Style:
pl: Styl:

en: Subscrip&t
pl: Indeks &dolny

en: Supe&rscript
pl: Indeks &górny

en: Symbol &font:
pl: &Czcionka symbolu:

en: Symbols
pl: Symbole

en: TIFF: Couldn't allocate memory.
pl: TIFF: Nie można przydzielić pamięci.

en: TIFF: Error loading image.
pl: TIFF: Błąd przy wczytywaniu obrazu.

en: TIFF: Error reading image.
pl: TIFF: Błąd odczytu.

en: TIFF: Error saving image.
pl: TIFF: Wystąpił błąd przy zapisie.

en: TIFF: Error writing image.
pl: TIFF: Błąd zapisu.

en: TIFF: Image size is abnormally big.
pl: TIFF: Rozmiar obrazu jest wyjątkowo duży.

en: Table Properties
pl: &Właściwości tabeli

en: Tabloid Extra 11.69 x 18 in
pl: Tabloid Extra 11.69 x 18 cali

en: Tabloid, 11 x 17 in
pl: Tabloid, 11 x 17 cali

en: Tabs
pl: Karty

en: Templates
pl: Szablony

en: Text renderer cannot render value; value type:
pl: Render tekstu nie może renderować wartości; typ wartości:

en: Thai (ISO-8859-11)
pl: Tajski (ISO-8859-11)

en: The FTP server doesn't support passive mode.
pl: Serwer FTP nie obsługuje trybu pasywnego.

en: The FTP server doesn't support the PORT command.
pl: Serwer FTP nie obsługuje komendy PORT.

en: The available bullet styles.
pl: Dostępne style wypunktowania.

en: The available styles.
pl: Dostępne style.

en: The background colour.
pl: Kolor tła.

en: The bottom margin size.
pl: Rozmiar dolnego marginesu.

en: The bottom padding size.
pl: Rozmiar dopełnienia na dole.

en: The bottom position.
pl: Pozycja na dole.

en: The bullet character.
pl: Znak wypunktowania.

en: The character code.
pl: Kod znaku.

en: The charset '%s' is unknown. You may select
    another charset to replace it with or choose
    [Cancel] if it cannot be replaced
pl: Nieznany zestaw znaków '%s'. Możesz wybrać
    inny zestaw aby go zastąpić lub wybierz
    [Anuluj] jeśli nie można go zastąpić.

en: The clipboard format '%d' doesn't exist.
pl: Format schowka '%d' nie istnieje.

en: The default style for the next paragraph.
pl: Domyślny styl dla następnego paragrafu.

en: The directory '%s' does not exist
    Create it now?
pl: Katalog '%s' nie istnieje
    Utworzyć go teraz?

en: The document "%s" doesn't fit on the page horizontally and will be truncated if printed.
    
    Would you like to proceed with printing it nevertheless?
pl: Dokument "%s" nie mieści się na stronie poziomo i będzie ucięty na wydruku.
    
    Chcesz kontynuować drukowanie mimo to?

en: The file '%s' doesn't exist and couldn't be opened.
    It has been removed from the most recently used files list.
pl: Plik '%s' nie istnieje i nie można go otworzyć.
    Informacja o nim została usunięta z listy ostatnio używanych plików.

en: The first line indent.
pl: Wcięcie pierwszego wierszu.

en: The following standard GTK+ options are also supported:
pl: Następujące opcje standardowe GTK+ także są obsługiwane:

en: The font colour.
pl: Kolor czcionki.

en: The font family.
pl: Rodzina czcionki.

en: The font from which to take the symbol.
pl: Czcionka z której pobrać symbol.

en: The font point size.
pl: Rozmiar czcionki.

en: The font size in points.
pl: Rozmiar czcionki w punktach.

en: The font size units, points or pixels.
pl: Rozmiar czcionki w punktach lub  pikselach .

en: The font style.
pl: Styl czcionki.

en: The font weight.
pl: Waga czcionki.

en: The format of file '%s' couldn't be determined.
pl: Nie można wykryć formatu pliku '%s' .

en: The left indent.
pl: Lewe wcięcie.

en: The left margin size.
pl: Rozmiar lewego marginesu.

en: The left padding size.
pl: Rozmiar dopełnienia z lewej.

en: The left position.
pl: Pozycja z lewej.

en: The line spacing.
pl: Odstęp między wierszami.

en: The list item number.
pl: Numer pozycji listy.

en: The locale ID is unknown.
pl: Nieznany identyfikator ustawień lokalizacyjnych.

en: The object height.
pl: Wysokość obiektu

en: The object maximum height.
pl: Maksymalna wysokość obiektu

en: The object maximum width.
pl: Maksymalna szerokość obiektu

en: The object minimum height.
pl: Minimalna wysokość obiektu

en: The object minimum width.
pl: Minimalna szerokość obiektu.

en: The object width.
pl: Szerokość obiektu.

en: The outline level.
pl: Poziom kontur.

en: The previous message repeated %lu time. | The previous message repeated %lu times.
pl[0]: Poprzedni komunikat powtórzył się %lu raz.
pl[1]: Poprzedni komunikat powtórzył się %lu razy.
pl[2]: Poprzedni komunikat powtórzył się %lu razy.

en: The previous message repeated once.
pl: Poprzednia wiadomość była raz powtórzona.

en: The print dialog returned an error.
pl: Okno dialogowe drukowania zwróciło błąd.

en: The range to show.
pl: Zakres do pokazania.

en: The report contains the files listed below. If any of these files contain private information,
    please uncheck them and they will be removed from the report.
pl: Raport zawiera pliki wymienione niżej. Jeśli którykolwiek z tych plików zawiera prywatne informacje,
    proszę odznacz go w celu usunięcia go z raportu.

en: The required parameter '%s' was not specified.
pl: Wymagany parametr '%s' nie został podany.

en: The right indent.
pl: Prawidłowe wcięcie.

en: The right margin size.
pl: Rozmiar prawego marginesu.

en: The right padding size.
pl: Rozmiar dopełnienia z prawej.

en: The right position.
pl: Pozycja z prawej.

en: The spacing after the paragraph.
pl: Odstępy po paragrafie.

en: The spacing before the paragraph.
pl: Odstępy przed paragrafem.

en: The style name.
pl: Nazwa stylu.

en: The style on which this style is based.
pl: Styl, na którym ten styl jest oparty.

en: The style preview.
pl: Podgląd stylu.

en: The system cannot find the file specified.
pl: System nie może odnaleźć określonego pliku.

en: The tab position.
pl: Pozycja karty.

en: The tab positions.
pl: Pozycje karty.

en: The text couldn't be saved.
pl: Tekst nie może być zapisany..

en: The top margin size.
pl: Rozmiar górnego marginesu.

en: The top padding size.
pl: Rozmiar dopełnienia od góry.

en: The top position.
pl: Pozycja od góry.

en: The value for the option '%s' must be specified.
pl: Wartość opcji '%s' musi zostać podana.

en: The version of remote access service (RAS) installed on this machine is too old, please upgrade (the following required function is missing: %s).
pl: Zainstalowana wersja serwisu zdalnego dostępu (RAS) jest zbyt stara, zainstaluj nowszą (brakująca funkcja to: %s).

en: The wxGtkPrinterDC cannot be used.
pl: wxGtkPrinterDC nie może być używany.

en: There is no column or renderer for the specified column index.
pl: Nie ma kolumny lub rendera dla określonej kolumny indeksu.

en: There was a problem during page setup: you may need to set a default printer.
pl: Wystąpił błąd podczas konfigurowania strony: powinieneś określić domyślną drukarkę.

en: This document doesn't fit on the page horizontally and will be truncated when it is printed.
pl: Ten dokument nie mieści się poziomo na stronie i będzie ucięty na wydruku.

en: This is not a %s.
pl: To nie jest %s.

en: This platform does not support background transparency.
pl: Ta platforma nie obsługuje przezroczystości tła.

en: This program was compiled with a too old version of GTK+, please rebuild with GTK+ 2.12 or newer.
pl: Ten program został skompilowany przy użyciu zbyt starej wersji GTK+, proszę skompilować ponownie z użyciem GTK+ 2.12 or nowszej.

en: This system doesn't support date controls, please upgrade your version of comctl32.dll
pl: Ten system nie wspiera wyboru daty, należy zaktualizować bibliotekę comctl32.dll

en: Thread module initialization failed: cannot store value in thread local storage
pl: Zainicjowanie modułu wątków nie powiodło się: nie można odłożyć wartości do lokalnej pamięci wątków

en: Thread module initialization failed: failed to create thread key
pl: Zainicjowanie modułu wątków nie powiodło się: nie udało się utworzyć klucza wątków

en: Thread module initialization failed: impossible to allocate index in thread local storage
pl: Zainicjowanie modułu wątków nie powiodło się: nie jest możliwe przydzielenie indeksu w lokalnej pamięci wątków.

en: Thread priority setting is ignored.
pl: Ustawienie priorytetu wątku jest ignorowane.

en: Tile &Horizontally
pl: &Sąsiadująco w poziomie

en: Tile &Vertically
pl: Sąsi&adująco w pionie

en: Timeout while waiting for FTP server to connect, try passive mode.
pl: Przekroczono czas oczekiwania dla serwera FTP, spróbuj trybu pasywnego.

en: Timer creation failed.
pl: Nie powiodło się utworzenie stopera.

en: Tip of the Day
pl: Porada dnia

en: Tips not available, sorry!
pl: Niestety, porady nie są dostępne!

en: To:
pl: Do:

en: Toggle renderer cannot render value; value type:
pl: Aktywny render nie może renderować wartości; typ wartości:

en: Too many EndStyle calls!
pl: Zbyt wiele wezwań EndStyle!

en: Too many colours in PNG, the image may be slightly blurred.
pl: Zbyt wiele kolorów w formacie PNG, obraz może być zamazany.

en: Top
pl: Góra

en: Top margin (mm):
pl: Górny margines (mm):

en: Translations by
pl: Tłumaczenia autorstwa

en: Translators
pl: Tłumacze

en: True
pl: Prawda

en: Trying to remove file '%s' from memory VFS, but it is not loaded!
pl: Próbą usunięcia pliku '%s' z pamięci VFS, który nie został wczytany!

en: Turkish (ISO-8859-9)
pl: Turecki (ISO-8859-9)

en: Type
pl: Typ

en: Type a font name.
pl: Wpisz nazwę czcionki.

en: Type a size in points.
pl: Wpisz rozmiar w punktach.

en: Type mismatch in argument %u.
pl: Niezgodność typów argumentu %u.

en: Type must have enum - long conversion
pl: Typ musi umożliwiać konswersję enum - long

en: Type operation "%s" failed: Property labeled "%s" is of type "%s", NOT "%s".
pl: Niepowodzenie operacji typu "%s": właściwość nazwana  "%s" jest typu "%s", nie "%s".

en: UP
pl: GÓRA

en: US Std Fanfold, 14 7/8 x 11 in
pl: Składanka US Std, 14 7/8 x 11 cali

en: Unable to add inotify watch
pl: Nie można dodać czujki inotify

en: Unable to add kqueue watch
pl: Nie można dodać czujki kolejki

en: Unable to associate handle with I/O completion port
pl: Nie można skojarzyć uchwytu z portem kompletności We/Wy

en: Unable to close I/O completion port handle
pl: Nie można zamknąć portu zakończenia I/O.

en: Unable to close inotify instance
pl: Nie można zamknąć instancji inotify

en: Unable to close path '%s'
pl: Nie moża zamknąć '%s'

en: Unable to close the handle for '%s'
pl: Nie moża zamknąć uchwytu '%s'

en: Unable to create I/O completion port
pl: Nie można utworzyć portu zakończenia I/O.

en: Unable to create IOCP worker thread
pl: Nie można utworzyć wątku IOCP

en: Unable to create inotify instance
pl: Nie można utworzyć instancji inotify

en: Unable to create kqueue instance
pl: Nie można utworzyć instancji kqueue

en: Unable to dequeue completion packet
pl: Nie można odkolejkować pakietu zakończenia

en: Unable to get events from kqueue
pl: Nie można pobrać zdarzeń z kolejki

en: Unable to handle native drag&drop data
pl: Nie można przetworzyć systemowych danych przeciągnij / upuść

en: Unable to initialize GTK+, is DISPLAY set properly?
pl: Nie można ustawić GTK+, czy jest prawidłowo ustawiony EKRAN?

en: Unable to initialize Hildon program
pl: Nie udało się zainicjować programu Hildon

en: Unable to open path '%s'
pl: Nie można otworzyć '%s'

en: Unable to open requested HTML document: %s
pl: Nie można otworzyć wskazanego dokumentu HTML: %s

en: Unable to play sound asynchronously.
pl: Nie można odtowrzyć dźwięku asynchronicznie.

en: Unable to post completion status
pl: Nie można wysłać stanu zakończenia

en: Unable to read from inotify descriptor
pl: Błąd odczytu z deskryptora inotify

en: Unable to remove inotify watch
pl: Nie można usunąć czujki inotify

en: Unable to remove kqueue watch
pl: Nie można usunąć czujki kolejki

en: Unable to set up watch for '%s'
pl: Nie można zacząć obserwować '%s'

en: Unable to start IOCP worker thread
pl: Nie można uruchomić wątku IOCP

en: Undelete
pl: Odzyskaj

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Underlined
pl: Podkreślony

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo last action
pl: Cofnij ostatnią czynność

en: Unexpected characters following option '%s'.
pl: Nieoczekiwane znaki następujących opcji '%s'.

en: Unexpected event for "%s": no matching watch descriptor.
pl: NIeoczekiwane zdarzenie dla "%s": brak pasującego deskryptora.

en: Unexpected parameter '%s'
pl: Nieoczekiwany parametr '%s'

en: Unexpectedly new I/O completion port was created
pl: Nieoczekiwanie został utworzony nowy port zakończenia I/O

en: Ungraceful worker thread termination
pl: Wątek roboczy zakończył się błędem

en: Unindent
pl: Cofnij wcięcie

en: Units for the bottom border width.
pl: jednostki szerokości dolnej ramki.

en: Units for the bottom margin.
pl: Jednostki dolnego marginesu.

en: Units for the bottom outline width.
pl: Jednostki szerokości dolnego konturu.

en: Units for the bottom padding.
pl: Jednostka dopełnienia od dołu.

en: Units for the bottom position.
pl: Jednostka pozycji od dołu.

en: Units for the left border width.
pl: Jednostki szerokości lewej ramki.

en: Units for the left margin.
pl: Jednostki lewego marginesu.

en: Units for the left outline width.
pl: Jednostki szerokości lewego konturu.

en: Units for the left padding.
pl: Jednostka dopełnienia od lewej.

en: Units for the left position.
pl: Jednostka pozycji z lewej.

en: Units for the maximum object height.
pl: Jednostki maksymalnej wysokości obiektu.

en: Units for the maximum object width.
pl: Jednostki maksymalnej szerokości obiektu.

en: Units for the minimum object height.
pl: Jednostki minimalnej wysokości obiektu.

en: Units for the minimum object width.
pl: Jednostki minimalnej szerokości obiektu.

en: Units for the object height.
pl: Jednostki wysokości obiektu.

en: Units for the object width.
pl: Jednostki szerokości obiektu.

en: Units for the right border width.
pl: Jednostki szerokości prawej ramki.

en: Units for the right margin.
pl: Jednostki prawego marginesu.

en: Units for the right outline width.
pl: Jednostki szerokości prawego konturu.

en: Units for the right padding.
pl: Jednostki dopełnienia z prawej.

en: Units for the right position.
pl: Jednostki pozycji od prawej.

en: Units for the top border width.
pl: Jednostki szerokości górnej ramki.

en: Units for the top margin.
pl: Jednostki szerokości górnego marginesu.

en: Units for the top outline width.
pl: Jednostki szerokości prawego konturu.

en: Units for the top padding.
pl: Jednostki dopełnienia od góry.

en: Units for the top position.
pl: Jednostki pozycji od góry.

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unknown DDE error %08x
pl: Nieznany błąd DDE %08x

en: Unknown Object passed to GetObjectClassInfo
pl: Nieznany obiekt przekazany do funkcji GetObjectClassInfo

en: Unknown PNG resolution unit %d
pl: Nieznana jednostka rozdzielczości PNG: %d

en: Unknown Property %s
pl: Nieznana właściwość %s

en: Unknown TIFF resolution unit %d ignored
pl: Zignorowana nieznana jednostka %d rozdzielczości TIFF

en: Unknown data format
pl: Nieznany format danych

en: Unknown dynamic library error
pl: Nieznany błąd biblioteki dynamicznej

en: Unknown encoding (%d)
pl: Nieznane kodowanie (%d)

en: Unknown error %08x
pl: Nieznany błąd %08x

en: Unknown exception
pl: Nieznany wyjątek

en: Unknown image data format.
pl: Nieznany format graficzny

en: Unknown long option '%s'
pl: Nieznana długa opcja '%s'

en: Unknown name or named argument.
pl: Nieprawidłowa nazwa lub nazwany argument.

en: Unknown option '%s'
pl: Nieznana opcja '%s'

en: Unmatched '{' in an entry for mime type %s.
pl: Nieodpowiedni '{' w pozycji dla typu mime %s.

en: Unnamed command
pl: Polecenie bez nazwy

en: Unspecified
pl: Nieokreślony

en: Unsupported clipboard format.
pl: Nieobsługiwany format schowka.

en: Unsupported theme '%s'.
pl: Nieobsługiwana kompozycja '%s'.

en: Up
pl: W górę

en: Upper case letters
pl: Duże litery

en: Upper case roman numerals
pl: Duże litery cyframi rzymskimi

en: Usage: %s
pl: Użycie: %s

en: Use the current alignment setting.
pl: Użyj bieżącego dostosowywania ustawień.

en: Valid pointer to native data view control does not exist
pl: Aktualny wskaźnik do rodzimego widoku danych kontroli nie istnieje

en: Validation conflict
pl: Konflikt kontroli poprawności

en: Value
pl: Wartość

en: Value must be %s or higher.
pl: Wartość musi wynosić %s lub więcej.

en: Value must be %s or less.
pl: Wartość musi wynosić %s lub mniej.

en: Value must be between %s and %s.
pl: Wartość musi zawierać się pomiędzy %s i %s.

en: Version
pl: Wersja

en: Vertical alignment.
pl: Wyrównanie pionowe.

en: View files as a detailed view
pl: Przeglądaj pliki w formie szczegółowej listy

en: View files as a list view
pl: Przeglądaj pliki w formie listy

en: Views
pl: Widoki

en: WINDOWS_LEFT
pl: WINDOWS_LEWO

en: WINDOWS_RIGHT
pl: WINDOWS_PRAWO

en: Waiting for IO on epoll descriptor %d failed
pl: Oczekiwanie na IO w deskryptorze epoll %d nie powiodło się

en: Warning:
pl: Ostrzeżenie:

en: Weight
pl: Waga

en: Western European (ISO-8859-1)
pl: Zachodnioeuropejski (ISO-8859-1)

en: Western European with Euro (ISO-8859-15)
pl: Zachodnioeuropejski z Euro (ISO-8859-15)

en: Whether the font is underlined.
pl: Określenie podkreślenia.

en: Whole word
pl: Całe słowo

en: Whole words only
pl: Tylko całe słowa

en: Win32 theme
pl: Kompozycja Win32

en: Win32s on Windows 3.1
pl: Win32s na Windows 3.1

en: Windows Arabic (CP 1256)
pl: Windows arabski (CP 1256)

en: Windows Baltic (CP 1257)
pl: Windows bałtycki (CP 1257)

en: Windows Central European (CP 1250)
pl: Windows środkowoeuropejski (CP 1250)

en: Windows Chinese Simplified (CP 936) or GB-2312
pl: Windows chiński uproszczony (CP 936) lub GB-2312

en: Windows Chinese Traditional (CP 950) or Big-5
pl: Windows chiński tradycyjny (CP 950) lub Big-5

en: Windows Cyrillic (CP 1251)
pl: Windows cyrylica (CP 1251)

en: Windows Greek (CP 1253)
pl: Windows grecki (CP 1253)

en: Windows Hebrew (CP 1255)
pl: Windows hebrajski (CP 1255)

en: Windows Japanese (CP 932) or Shift-JIS
pl: Windows japoński (CP 932) lub Shift-JIS

en: Windows Korean (CP 949)
pl: Windows koreański (CP 949)

en: Windows Turkish (CP 1254)
pl: Windows turecki (CP 1254)

en: Windows Vietnamese (CP 1258)
pl: Windows Wietnamski (CP 1258)

en: Windows Western European (CP 1252)
pl: Windows zachodnioeuropejski (CP 1252)

en: Windows/DOS OEM Cyrillic (CP 866)
pl: Windows/DOS OEM Cyrylica (CP 866)

en: Write error on file '%s'
pl: Błąd zapisu do pliku '%s'

en: XML parsing error: '%s' at line %d
pl: Błąd parsowania XML: '%s' w linii %d

en: XPM: Malformed pixel data!
pl: XPM: Zniekształcone dane obrazu!

en: XPM: incorrect colour description in line %d
pl: XPM: niepoprawny opis koloru w linijce %d

en: XPM: incorrect header format!
pl: XPM: niepoprawna nagłówka formatu!

en: XPM: malformed colour definition '%s' at line %d!
pl: XPM: niepoprawna definicja koloru '%s 'w linijce %d!

en: XPM: no colors left to use for mask!
pl: XPM: nie zostało kolorów dla maski!

en: XPM: truncated image data at line %d!
pl: XPM: obcięte dane obrazu w linijce %d!

en: Yes
pl: Tak

en: You cannot Clear an overlay that is not inited
pl: Nie można wyczyścić nakładki, która nie jest zainicjowana

en: You cannot Init an overlay twice
pl: Nie można uruchomić nakładki podwójnie

en: You cannot add a new directory to this section.
pl: Nie możesz dodać nowego katalogu do tej sekcji.

en: You have entered invalid value. Press ESC to cancel editing.
pl: Wprowadzono nieprawidłową wartość. Naciśnij ESC by anulować edycję.

en: Zoom &In
pl: Powiększen&ie

en: Zoom &Out
pl: P&omniejszenie

en: Zoom In
pl: Powiększenie

en: Zoom Out
pl: Pomniejszenie

en: Zoom to &Fit
pl: &Dopasowanie powiększenia

en: Zoom to Fit
pl: Dopasowanie powiększenia

en: a DDEML application has created a prolonged race condition.
pl: Aplikacja DDEML utworzyła przedłużony wyścig (race condition).

en: a DDEML function was called without first calling the DdeInitialize function,
    or an invalid instance identifier
    was passed to a DDEML function.
pl: została wywołana funkcja DDEML bez wcześniejszego wywołania funkcji DdeInitialize,
    lub do funkcji DDEML przesłano
    nieprawidłowy identyfikator instancji.

en: a client's attempt to establish a conversation has failed.
pl: próba nawiązania konwersacji przez klienta nie powiodła się.

en: a memory allocation failed.
pl: przydzielenie pamięci nie powiodło się.

en: a parameter failed to be validated by the DDEML.
pl: parametr nie przeszedł kontroli poprawności DDEML

en: a request for a synchronous advise transaction has timed out.
pl: upłynął czas oczekiwania na rozpoczęcie synchronicznej transakcji advise.

en: a request for a synchronous data transaction has timed out.
pl: upłynął czas oczekiwania na rozpoczęcie synchronicznej transakcji data.

en: a request for a synchronous execute transaction has timed out.
pl: upłynął czas oczekiwania na rozpoczęcie synchronicznej transakcji execute.

en: a request for a synchronous poke transaction has timed out.
pl: upłynął czas oczekiwania na rozpoczęcie synchronicznej transakcji poke.

en: a request to end an advise transaction has timed out.
pl: upłynął czas oczekiwania na zakończenie trancakcji advise.

en: a server-side transaction was attempted on a conversation
    that was terminated by the client, or the server
    terminated before completing a transaction.
pl: transakcja server-side próbowała kontynuować konwersację
    zakończoną przez klienta, lub serwer
    zakończył pracę przez zakończeniem transakcji.

en: a transaction failed.
pl: transakcja nie powiodła się.

en: an application initialized as APPCLASS_MONITOR has
    attempted to perform a DDE transaction,
    or an application initialized as APPCMD_CLIENTONLY has 
    attempted to perform server transactions.
pl: aplikacja zainicjowana jako APPCLASS_MONITOR
    usiłowała wykonać transakcję DDE,
    lub aplikacja zainicjowana jako APPCMD_CLIENTONLY
    usiłowała wykonać transakcję serwera.

en: an internal call to the PostMessage function has failed.
pl: wewnętrzne wywołanie funkcji PostMessage zakończyło się niepowodzeniem

en: an internal error has occurred in the DDEML.
pl: wystąpił wewnętrzny błąd w DDEML.

en: an invalid transaction identifier was passed to a DDEML function.
    Once the application has returned from an XTYP_XACT_COMPLETE callback,
    the transaction identifier for that callback is no longer valid.
pl: do funkcji DDEML przesłano nieprawidłowy identyfikator transakcji.
    Kiedy aplikacja kończy połączenie zwrotne XTYP_XACT_COMPLETE,
    identyfikator transakcji dla tego połączenia nie jest dłużej ważny.

en: assuming this is a multi-part zip concatenated
pl: założenie że jest to połączony wieloczęściowy zip

en: attempt to change immutable key '%s' ignored.
pl: zignorowano próbę zmiany niezmiennego klucza '%s'.

en: bad arguments to library function
pl: błędne argumenty funkcji bibliotecznej

en: bad signature
pl: błędne oznaczenie

en: bad zipfile offset to entry
pl: błędne przemieszczenie w pliku zip

en: binary
pl: binarny

en: bold
pl: pogrubiony

en: buffer is too small for Windows directory.
pl: bufor jest zbyt mały na katalog Windows.

en: build %lu
pl: budowa %lu

en: can't close file '%s'
pl: nie można zamknąć pliku '%s'

en: can't close file descriptor %d
pl: nie można zamknąć deskryptora pliku %d

en: can't commit changes to file '%s'
pl: nie można zatwierdzić zmian w pliku '%s'

en: can't create file '%s'
pl: nie można utworzyć pliku '%s'

en: can't delete user configuration file '%s'
pl: nie można usunąć pliku konfiguracyjnego użytkownika '%s'

en: can't determine if the end of file is reached on descriptor %d
pl: nie można określić czy osiągnięto koniec pliku w deskryptorze %d

en: can't execute '%s'
pl: nie udało się wykonać '%s'

en: can't find central directory in zip
pl: nie można znaleźć centralnego katalogu zip

en: can't find length of file on file descriptor %d
pl: nie można znaleźć rozmiaru pliku w deskryptorze pliku %d

en: can't find user's HOME, using current directory.
pl: nie można znaleźć katalogu domowego, zostanie użyty bieżący.

en: can't flush file descriptor %d
pl: nie można opróżnić deskryptora pliku %d

en: can't get seek position on file descriptor %d
pl: nie można odczytać bieżącej pozycji w deskryptorze pliku %d

en: can't load any font, aborting
pl: nie można załadować żadnej czcionki, program kończy pracę

en: can't open file '%s'
pl: nie można otworzyć pliku '%s'

en: can't open global configuration file '%s'.
pl: nie można otworzyć globalnego pliku konfiguracji '%s'.

en: can't open user configuration file '%s'.
pl: nie można otworzyć pliku konfiguracyjnego użytkownika '%s'.

en: can't open user configuration file.
pl: nie można otworzyć pliku konfiguracyjnego użytkownika.

en: can't re-initialize zlib deflate stream
pl: nie można ponownie zainicjować strumienia kompresji biblioteki zlib

en: can't re-initialize zlib inflate stream
pl: nie można ponownie zainicjować strumienia dekompresji biblioteki zlib

en: can't read from file descriptor %d
pl: nie można czytać z deskryptora pliku %d

en: can't remove file '%s'
pl: nie można usunąć pliku '%s'

en: can't remove temporary file '%s'
pl: nie można usunąć tymczasowego pliku '%s'

en: can't seek on file descriptor %d
pl: nie można ustawić pozycji w deskryptorze pliku %d

en: can't write buffer '%s' to disk.
pl: nie można zapisać bufora '%s' na dysk.

en: can't write to file descriptor %d
pl: nie można zapisać do deskryptora pliku %d

en: can't write user configuration file.
pl: nie można zapisać pliku konfiguracyjnego użytkownika.

en: checksum error
pl: błąd sumy kontrolnej

en: checksum failure reading tar header block
pl: Niepowodzenie sumy kontrolnej czytania nagłówka bloku tar

en: compression error
pl: błąd kompresji

en: conversion to 8-bit encoding failed
pl: nie powiodła się konwersja do kodowania '8-bit'

en: date
pl: data

en: decompression error
pl: błąd dekompresji

en: default
pl: domyślny

en: double
pl: podwójnie

en: dump of the process state (binary)
pl: kopia stanu procesu (binarnie)

en: eighteenth
pl: osiemnasty

en: eighth
pl: ósmy

en: eleventh
pl: jedenasty

en: entry '%s' appears more than once in group '%s'
pl: pozycja '%s' występuje w grupie '%s' więcej niż jeden raz

en: error in data format
pl: błąd w formacie

en: error opening '%s'
pl: błąd otwarcia '%s'

en: error opening file
pl: błąd otwarcia pliku

en: error reading zip central directory
pl: błąd przy odczycie centralnego katalogu zip

en: error reading zip local header
pl: błąd odczytu lokalnego nagłówka zip

en: error writing zip entry '%s': bad crc or length
pl: błąd zapisu zip '%s': niepoprawna sygnatura crc lub długość

en: failed to flush the file '%s'
pl: nie udało się opróżnić (flush) pliku '%s'

en: fifteenth
pl: piętnasty

en: fifth
pl: piąty

en: file '%s', line %d: '%s' ignored after group header.
pl: plik '%s', linia %d: zignorowano '%s' po nagłówku grupy.

en: file '%s', line %d: '=' expected.
pl: plik '%s', linia %d: oczekiwano '='.

en: file '%s', line %d: key '%s' was first found at line %d.
pl: plik '%s', linia %d: klucz '%s' wystąpił po raz pierwszy w lini %d.

en: file '%s', line %d: value for immutable key '%s' ignored.
pl: plik '%s', linia %d: zignorowano wartość dla niezmiennego klucza '%s'.

en: file '%s': unexpected character %c at line %d.
pl: plik '%s': nieoczekiwany znak %c w lini %d.

en: files
pl: pliki

en: first
pl: pierwszy

en: font size
pl: rozmiar czcionki

en: fourteenth
pl: czternasty

en: fourth
pl: czwarty

en: generate verbose log messages
pl: generuje listę komunikatów

en: image
pl: obraz

en: incomplete header block in tar
pl: niekompletny blok nagłówka w tar

en: incorrect event handler string, missing dot
pl: nieprawidłowy uchwyt zdarzenia, brak kropki w nazwie

en: incorrect size given for tar entry
pl: nieprawidłowy rozmiar podany w wpisie tar

en: invalid data in extended tar header
pl: nieprawidłowe dane w rozszerzonym nagłówku tar

en: invalid message box return value
pl: wartość zwrócona przez okno komunikatu jest nieprawidłowa

en: invalid zip file
pl: nieprawidłowy plik zip

en: italic
pl: kursywa

en: light
pl: lekki

en: locale '%s' cannot be set.
pl: lokalizacja '%s' nie może być ustawiona.

en: midnight
pl: północ

en: nineteenth
pl: dziewiętnasty

en: ninth
pl: dziewiąty

en: no DDE error.
pl: bez błędu DDE.

en: no error
pl: brak błędu

en: no fonts found in %s, using builtin font
pl: nie znaleziono czcionek w %s, wykorzystując czcionki wypunktowania

en: noname
pl: beznazwy

en: noon
pl: południe

en: normal
pl: Normalny

en: not implemented
pl: nie zaimplementowany

en: num
pl: liczba

en: objects cannot have XML Text Nodes
pl: obiekty nie może mieć węzłów typu 'XML Text'

en: out of memory
pl: brak wolnej pamięci

en: percent
pl: procent

en: process context description
pl: opis kontekstu procesu

en: read error
pl: błąd odczytu

en: reading zip stream (entry %s): bad crc
pl: odczyt strumienia zip (%s): niepoprawna sygnatura crc

en: reading zip stream (entry %s): bad length
pl: odczyt strumienia zip (%s): niepoprawna długość

en: reentrancy problem.
pl: problem współbieżności

en: second
pl: drugi

en: seek error
pl: błąd przeszukiwania

en: seventeenth
pl: siedemnasty

en: seventh
pl: siódmy

en: show this help message
pl: wyświetla ten komunikat

en: sixteenth
pl: szesnasty

en: sixth
pl: szósty

en: specify display mode to use (e.g. 640x480-16)
pl: określa tryb wyświetlania, który ma być użyty (np. 640x480-16)

en: specify the theme to use
pl: określa kompozycję, który ma być użyta

en: standard/circle
pl: standardowy/okrągły

en: standard/circle-outline
pl: standardowy/okrągły-kontur

en: standard/diamond
pl: standardowy/kątowy

en: standard/square
pl: standardowy/prostokątny

en: standard/triangle
pl: standardowy/trójkątny

en: stored file length not in Zip header
pl: długość pliku nie w nagłówku Zip

en: str
pl: tekst

en: strikethrough
pl: Przekreślenie

en: tar entry not open
pl: wpis tar nie otwarty

en: tenth
pl: dziesiąty

en: the response to the transaction caused the DDE_FBUSY bit to be set.
pl: odpowiedź na transakcję spowodowała ustawienie bitu DDE_FBUSY.

en: third
pl: trzeci

en: thirteenth
pl: trzynasty

en: today
pl: dziś

en: tomorrow
pl: jutro

en: trailing backslash ignored in '%s'
pl: końcowy ukośnik odwrotny zignorowany w '%s'

en: twelfth
pl: dwunasty

en: twentieth
pl: dwudziesty

en: underlined
pl: podkreślony

en: unexpected " at position %d in '%s'.
pl: nieoczekiwany " na pozycji %d w '%s'.

en: unexpected end of file
pl: nieoczekiwany koniec pliku

en: unknown
pl: nieznany

en: unknown class %s
pl: nieznana klasa %s

en: unknown error
pl: nieznany błąd

en: unknown error (error code %08x).
pl: nieznany błąd (kod błędu %08x).

en: unknown seek origin
pl: nieznany odnośnik pozycjonowania

en: unknown-%d
pl: nieznany-%d

en: unnamed
pl: beznazwy

en: unnamed%d
pl: beznazwy%d

en: unsupported Zip compression method
pl: niewspierana metoda kompresji Zip

en: using catalog '%s' from '%s'.
pl: użycie katalogu '%s' z '%s'.

en: write error
pl: błąd zapisu

en: wxGetTimeOfDay failed.
pl: wxGetTimeOfDay zwróciło błąd.

en: wxPrintout::GetPageInfo gives a null maxPage.
pl: wxPrintout: GetPageInfo daje zero maxPage.

en: wxWidget control pointer is not a data view pointer
pl: Wskaźnik kontroli wxWidget nie jest wskaźnikiem widoku danych

en: wxWidget's control not initialized.
pl: Kontrolka wxWidget's nie została zainicjowana.

en: wxWidgets could not open display for '%s': exiting.
pl: Nie można zainicjować wyświetlania dla '%s': program kończy pracę.

en: wxWidgets could not open display. Exiting.
pl: Nie można zainicjować wyświetlania. Program kończy pracę.

en: yesterday
pl: wczoraj

en: zlib error %d
pl: błąd biblioteki zlib %d
